Українська сторона звернулася до люксембурзького Суду ЄС з апеляційними позовами щодо судових рішень про компенсації, які повинен виплатити Київ екс-президенту України Віктору Януковичу та членам його сім'ї.
Відповідні судові справи ("Україна проти Януковича") з індексами C-317/16, C-318/16 і C-319/16, були оприлюднені в базі даних на сайті суду. Деталі зареєстрованих судових справ наразі не оприлюднені.
Факт подачі українською стороною скарг підтвердила журналістам прес-служба суду. "Ми дійсно отримали три скарги, подані урядом України щодо судового припису загального суду (перша інстанція суду ЄС), який вимагає, щоб Україна компенсувала витрати сім'ї Януковичів - батька і двох його синів, понесені ними через те, що Україна почала спробувала увійти в якості третьої сторони до позовів Януковичів проти Ради ЄС, а потім відмовилася від цього", - цитує "Європейська правда" слова прес-секретаря суду Легоша Легоцького.
Представник люксембурзького суду також уточнив, що скарги, подані Києвом, оскаржують саму необхідність виплати Януковичу компенсацій, а не суму виплат.
Нагадаємо, ще в 2015 році Суд ЄС, через непослідовні дії Києва, зобов'язав українську сторону відшкодувати Віктору Януковичу його юридичні витрати.
Оскільки сума компенсацій, як і сама виплата, так і не була узгоджена, в березні 2016 року сім'я екс-президента України Віктора Януковича звернулася до суду ЄС для стягнення з України компенсації в рамках справи про оскарження санкцій. "Мною і батьком нещодавно були зроблені юридичні кроки для стягнення даних коштів з України", - йдеться в заяві Олександра Януковича (старшого сина Віктора Януковича).
Крім того, в ході судового процесу з оскарження санкцій Янукович заявив, що вважає звинувачення, выдвинутуе проти нього політично мотивованими, а суму коштів, заморожені на рахунках в європейських банках – надмірною. Захист екс-президента виступив з вимогою скасувати санкції, накладені на нього в березні 2016 року і розблокувати його рахунку. Адвокати заявили, що Янукович не визнає свою провину в розкраданні державних коштів.
Нагадаємо, ГПУ заарештувала в Україні кошти екс-президента-утікача Віктора Януковича на суму близько 127 млн доларів. Водночас Державною службою фінансового моніторингу були заблоковані кошти 19 компаній-нерезидентів, які були пов'язані з оточенням колишнього президента України на суму 1,34 млрд доларів.