UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна опустилася на одне місце в рейтингу свободи Інтернету

Основною причиною зниження став конфлікт на Донбасі.

Україна за рік опустилася з 37-го на 38-е місце в рейтингу свободи Інтернету міжнародної неурядової організації Freedom House, повідомляється на сайті організації.

У звіті підкреслили, що Україна є "частково вільною" країною у сфері доступу до ресурсів всесвітньої глобальної мережі.

"За останній рік в Україні не зафіксовано фактів блокування соціальних медіа або інформаційних програм, проте були випадки блокування контенту інформації політичного та соціального спрямування, а також траплялися арешти блогерів та інших користувачів Інтернету", - наголошується в звіті Freedom House.

На думку організації, основною причиною зниження позицій України є факти блокування бойовиками-сепаратистами десятків українських сайтів у східних областях країни. Водночас, влада країни посилила політику щодо проявів "сепаратистського" і "екстремістського" характеру в Інтернеті, а багато користувачів були затримані, оштрафовані і навіть заарештовані за таку діяльність.

"Окремо варто звернути увагу на те, що українські націоналістичні хакери "зливали" в Інтернет персональну інформацію тисяч журналістів, які працювали на сході країни, ставлячи під загрозу конфіденційність і безпеку", - наголошується в звіті організації.

В рейтингу Freedom House Росія отримала 65 балів і статус "невільної" країни з доступом в Інтернет, Білорусь - 62 бали і статус "невільної", Туреччина – 61 "невільний" бал, Угорщина - 27 балів і статус "вільної".

11 листопада Служба безпеки України провела обшуки в одеському офісі телекомунікаційного оператора "Інтертелеком", робота компанії була частково припинена, повідомив генеральний директор Борис Акулов.

За його словами, СБУ підозрює компанію в сприянні російським спецслужбам, зокрема, нібито вона допомагає ФСБ і ГРУ РФ прослуховувати українських абонентів.