Україна за показником споживання алкоголю поряд із Росією, Білоруссю, Белізом та Еквадором опинилася в компанії країн, де цей показник досяг найвищих меж. Такі дані наводяться у звіті Світового банку "Коли ти ризикуєш своїм здоров'ям: причини, наслідки та способи подолання ризикованої поведінки".
На думку експертів, однієї заборони на рекламу горілки і пива недостатньо для того, щоб вирішити проблему алкоголізму. А найкращі засоби попередження цієї шкідливої звички - це економічний добробут і поліпшення якості життя.
Експерти Світового банку відзначають, що шкідливі звички - куріння, вживання алкоголю і наркотиків, нездорове харчування і небезпечний секс - поширюються по всьому світу, особливо у країнах, що розвиваються.
Рік за роком у світі зростає кількість курців, а ось кількість людей, залежних від наркотиків, залишається відносно незмінною. Щорічно у світі на кожен мільйон жителів планети припадає до півсотні смертей від наркотиків. При цьому протягом останнього десятиліття, за даними дослідження Світового банку, кількість наркозалежних людей у віці від 15 до 64 років практично не змінювалася: близько 5% населення планети.
Між тим, куріння не отримує такого засудження соціуму, тому поширюється по планеті у геометричній прогресії. За останнє сторіччя кількість викурених цигарок на душу населення Землі зросла у 100 разів. При цьому, абсолютна більшість хронічних курців - із країн з низьким і середнім рівнем доходів. Так, більше третини цигарок викурюють у Китаї. Велика кількість курців порівняно з іншими країнами, проживає у Росії, США, Індонезії та Японії. Україна також не відстає в цьому рейтингу: вона зайняла 14-ту позицію у списку 15 країн з найбільшою часткою курців серед чоловіків.
Нагадаємо, у січні-вересні 2013 року випуск горілки в Україні знизився на 17,8%, до 19,15 млн. дал. Падіння показників реалізації продукції показали всі великі виробники міцного алкоголю. Одна з причин зниження виробництва - простій українського заводу Nemiroff, викликаний конфліктом акціонерів, який триває вже кілька років. Скорочення придбання горілки пояснюють загальним зниженням попиту на алкоголь.
Проте, експерт Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ Юрій Юдін каже, що тенденції до зниження вживання алкоголю в Україні не спостерігається.
Українці до того ж стали більше експериментувати з імпортними напоями, які були недоступні для них раніше. У першу чергу мова йде про вино та віскі під private label роздрібних торговельних мереж та недорогих торгових марок. Горілка залишається напоєм номер один в українців, на другому місці - дешевий віскі. !zn
Читайте також: