UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна обговорює з НАТО впровадження в ЗСУ сучасної системи управління військами

Північноатлантичний Альянс може забезпечити справжню революцію в українському оборонному секторі.

Україна обговорює впровадження в ЗСУ передової комп'ютеризованої системи управління військами C4ICR в рамках співробітництва з НАТО, заявила голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фриз.

За її словами, використання ВСУ даного інструменту стане революцією в українському оборонному секторі.

"Допомога НАТО - не тільки фінансові та матеріальні ресурси, це встановлення досить високої технологічної, адміністративної та ресурсної планки для подальшого розвитку сектору безпеки і оборони України, це стандарти і вимоги ефективності, які відрізняють 21-й вік від 20-го. Наприклад, сьогодні ми намагаємося також говорити про необхідність впровадження в Збройні сили України системи управління військами C4ICR, що стане справжньою революцією для наших Збройних сил", - цитує її слова "Укрінформ".

За словами Фриз, комплексний пакет допомоги НАТО для України, схвалений 9 липня, є найбільшим за весь період незалежності України, передбачаючи 13 магістральних напрямів та співробітництво з 8 трастовими фондами альянсу.

Вона також повідомила, що завдяки допомозі НАТО, за його стандартами в Україні підготовлено вже більше двох тисяч бійців.

"Більше того, ми можемо говорити, що завдяки підготовці НАТО наших інструкторів і бойових підрозділів ми маємо 4 батальйони, а це близько 2 тис. бійців, і вже підійшли до підготовки 5-го батальйону. Таким чином за два роки фактично в умовах війни насправді було проведено величезну роботу, і ми повинні це знати, оскільки, коли ми говоримо про наміри, ми повинні говорити і про певні результати, і вони у нас є", - підкреслила Фриз.

Раніше президент України Петро Порошенко підтвердив, що вступ до НАТО залишається стратегічною метою країни.

Як повідомлялося, 8 червня президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України в НАТО.

Згідно з бюлетенем, Україна вже до кінця 2018 року повністю відмовиться від закупівлі та використання комплектуючих для військової техніки, вироблених в Росії. Також до кінця 2016 року планується прийняти закон про військову поліцію.

Бюлетень передбачає, що до 2020 року в українській армії повинні бути проведені заходи щодо безпеки інформації відповідно до стандартів НАТО і посилені можливості Збройних сил як суб'єкта системи кібербезпеки.