UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не здійснює енергетичної блокади Криму – Демчишин

Постачання електроенергії на півострів здійснюється в повному обсязі.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, відповідаючи на запитання журналіста під час брифінгу в понеділок, 12 жовтня, заявив, що його відомство не здійснює енергетичної блокади Криму, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"На даний момент є рішення Кабінету міністрів про постачання електроенергії в Крим, і ми це виконуємо. Звичайно, є якісь люди, які, як ви бачите, там відстоюють якусь іншу позицію, намагаються там робити з цього політику. Міністерство намагається не грати в якісь політичні ігри", − заявив Демчишин.

Міністр уточнив, що мало місце пошкодження опори однієї з ліній електропередач, однак на поставках це не позначилося.

"Справді була пошкоджена одна опора, на ній проводяться ремонтні роботи. На сьогоднішній день ці роботи ще не завершені, але поставки здійснюються в повному обсязі", − зазначив глава енергетичного відомства.

Крім того Демчишин зазначив, що Україна в останні місяці не отримала оплату за 100-120 мільйонів кВт-годин електроенергії, поставленої в окремі райони Донецької і Луганської областей.

Раніше заступник голови штабу цивільної ініціативи щодо блокади Криму Ізет Гданов заявив, що енергетики підтримали учасників акції і припинили постачання електроенергії на окупований півострів по лінії Мелітополь–Джанкой.

З 20 вересня кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму.Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адміністративному кордоні з Херсонською областю. Громадяни та легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.

Планується, що блокада буде безстроковою і пройде в три етапи.

Власний кореспондент ZN.UA в Автономній Республіці Крим Валентина Самар у своєму матеріалі для свіжого номера "Зеркало недели. Украина" "Крим: між перешийком та Банкової" зазначає,що цивільна блокада Криму, негласно підтримувана українською владою, на даному етапі дозволила досягти двох цілей: зупинки поставок в Крим та інформаційного прориву кримської теми на міжнародному рівні.

На думку власкора ZN.UA , блокадою Криму "за фактом було зупинено дію закону про вільну економічну зону "Крим", пільгового для бізнесу і дискримінаційного для громадян з кримської реєстрацією".

Однак автор вказує на те, що закон "Про ВЕЗ "Крим"" все ще діє. "Це означає, що максимум, якого можна було досягти акцією блокади на перешийку з Кримом, досягнутий, решта вимагає впливу в інших місцях та іншими методами... Результативні дії повинні бути в кабінетах влади і залі парламенту. Куди треба йти широким фронтом правозахисників, експертів, лідерів організацій переселенців", − зазначає Валентина Самар.