UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не в змозі підняти Донбас за існуючого економічного стану - експерт

Вийти на високі темпи економічного зростання "при існуючій системі координат" неможливо.

Зберігати колишню систему координат і намагатися якимось чином вирішити проблеми економічного характеру, що існують в Донбасі, буде не просто складно, це буде неможливо. Україна - одна з найбідніших країн, друга з кінця в Європі. І піднялася на це місце з останнього не тому, що стало краще, а тому що в Молдові стало гірше, і вона опустилася на одну сходинку нижче. Україна - країна, яка витрачає 5,5 % свого ВВП лише на обслуговування боргів. Це без урахування приватного боргу.

Про це на Круглому столі "Повернення окупованих територій Донбасу. Український план", проведеному DT.UA, заявив Олег Устенко, виконавчий директор Фонду Блейзера.

"Україна поки що не в змозі розв'язувати навіть ті проблеми, які у неї є зараз. Тим більше, якщо вона збирається показувати такі темпи економічного зростання, як в цьому році: 1,8%. І 3% у наступному - це теж недостатньо. Економіка повинна показувати зростання від 5% у рік, просто для того, щоб бути в змозі себе обслуговувати і вирішувати накопичені проблеми. А вони вже носять серйозний характер", - зазначив експерт.

На його думку, вийти на високі темпи економічного зростання "при існуючій системі координат" неможливо. "Точним індикатором є притоки прямих іноземних інвестицій. За минулий рік - 3,4 млрд, з яких два з половиною пішло в банківський сектор, так що їх можна сміливо не враховувати. Фактично всього 0,9 млрд дол. - в реальний сектор економіки. В цьому році - 2 млрд дол., тобто це трохи вище 2% ВВП в Україні. З урахуванням проблем - явно недостатньо", - сказав Устенко.

"Якщо не змінити якості бізнес-клімату в країні, доведеться обговорювати не майбутню модель розвитку Донбасу, а терміново вишукувати реальні можливості розвитку України", - резюмував аналітик.

Детальніше про реінтеграції Донбасу читайте в матеріалі "Донбас. Передмова до історії успіху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".