UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не отримає безвізовий режим з ЄС без закону про недискримінацію сексменшин

Антидискримінаційний закон, який зрівнює у трудових відносинах осіб нетрадиційної сексуальної орієнтацією, діє у всіх країнах ЄС.

Україна не зможе виконати План дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС без прийняття закону, який захищає від дискримінації на основі сексуальної орієнтації у трудових відносинах. Прийняття такого закону є загальним стандартом європейського права.

Про це наголосив під час "круглого столу" науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

"Сьогоднішній загальний стандарт європейського права вимагає забезпечення недискримінації саме в трудових відносинах, зокрема за ознаками сексуальної орієнтації... Загальний висновок - ніякого руху вперед без цього законопроекту не буде", - сказав він.

На переконання Сушко, законопроекти, що торкаються питань сексуальних меншин, непопулярні в традиційних суспільствах.

"Тут вже треба вибирати, що важливіше - страх перед терміном "сексуальна орієнтація" чи безвізовий режим. Треба зіставляти їх вартість", - підкреслив експерт.

Як зазначила керівник проектів громадської організації "Європа без бар'єрів" Мар'яна Кузьо, подібний антидискримінаційний закон, який зрівнює у трудових відносинах осіб з нетрадиційною сексуальною орієнтацією з іншими людьми, діє у всіх країнах-членах Європейського Союзу. Його також взяли країни, які успішно завершили план дій з візової лібералізації і вже користуються безвізовим режимом з ЄС, зазначила вона.

За словами експертів, Україна недостатньо зробила для того, щоб отримати позитивний висновок Єврокомісії та Ради ЄС щодо виконання першої (законодавчої) фази Плану дії щодо лібералізації візового режиму з ЄС. На цьому напрямку існують дві основні проблеми, зазначили учасники "круглого столу". По-перше, це проблеми з законодавством, що регулює подолання та протидію дискримінації, і по-друге, проблеми з законодавством, що регулює антикорупційну політику в Україні. Для вирішення цих питань необхідне прийняття нових законів.

План дій з візової лібералізації Україна отримала від Євросоюзу на саміті Україна-ЄС 22 листопада 2010 року. Він розділений на дві фази виконання. В рамках першої фази Україна повинна внести необхідні зміни в чинне законодавство, а другої - імплементувати прийняті законодавчі зміни на практиці.

Як відомо, розгляд проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні (№2342) було відкладено на засіданні 14 травня. !zn

Читайте також:

Amnesty International звинуватила українську владу в гомофобії

Перехід до другої фази лібералізації візового режиму з ЄС може бути оголошено на вільнюському саміті

Україна поки не виконала ні один з пунктів, необхідних для підписання асоціації з ЄС

МЗС почав оформлення та видачу біометричних закордонних паспортів