UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не отримала офіційну пропозицію РФ щодо реструктуризації боргу

Напередодні Путін на саміті G20 запропонував свій варіант реструктуризації, який полягає в тому, що Україна повинна з 2016 року виплачувати РФ по 1 млрд дол. протягом трьох років.

У Міністерстві фінансів України не можуть прокоментувати запропонований керівництвом Російської Федерації варіант реструктуризації єврооблігацій на 3 мільярди доларів з терміном погашення в кінці грудня цього року, оскільки відомство не отримувало жодних офіційних пропозицій від російської сторони.

"Мінфін не отримував жодних офіційних пропозицій з приводу реструктуризації", - заявила прес-секретар Мінфіну Дар'я Марчак.

Читайте також: Реструктуризація не є необхідною умовою для наступного траншу від МВФ - Яресько

Напередодні президент РФ Володимир Путін запропонував свій варіант реструктуризації українського боргу.

"Ми готові піти на те, щоб у цьому році взагалі не отримувати ніяких грошей, а в наступному році отримати мільярд, у 17-му - ще мільярд і у 18-му - ще мільярд", - повідомив російський лідер за підсумками форуму "Великої двадцятки" (G20) в турецькій Анталії.

Путін заявив, що Міжнародний валютний фонд просив російське керівництво перенести платежі з українського боргу на наступний рік.

У грудні 2013 року Україна отримала від Росії кредит у 3 мільярди доларів, домовленість про який була досягнута в рамках так званих "московських угод".

Восени 2015 року Україні вдалося реструктуризувати свої зовнішні борги перед приватними кредиторами. Однак, український борг в 3 мільярди доларів був спірним. Офіційний Київ вважав борг приватним, оскільки власником облігацій є російський Фонд національного добробуту, а не уряд. У свою чергу Москва наполягала на "державному" статусі боргу.