UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не може гарантувати безпеку експертів в зоні аварії Боїнга

Українська сторона очікує від Росії надання гарантій безпеки для іноземних експертів, які будуть направлятися до місця падіння уламків авіалайнера.

Віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Володимир Гройсман зазначає, що українські власті не можуть дати гарантії безпеки іноземним експертам, які виявлять бажання працювати на місці падіння уламківбитого малазійського Боїнга.

На брифінгу в неділю в Києві Гройсман сказав, що стосовно технічних фахівців з різних країн, які готові брати участь у розслідуванні причин авіакатастрофи, що влада України не заперечують, щоб вони включилися в цю роботу.

"Мається на увазі виїзд на територію, де є уламки літака, але гарантій безпеки на території, яка контролюється бойовиками, ми офіційно надати не можемо", - пояснив він.

Гройсман зазначив, що рішення про відправку експертів до місця аварії повинно прийматися кожною країною.

- СБУ оприлюднила докази приховування терористами і російською стороною "чорних ящиків" зі збитого Боїнга

"Це буде їхнє власне рішення, власний ризик і ми готові доставити їх до місця", - додав віце-прем'єр повідомивши, що президент України Петро Порошенко надав літак, яким іноземні фахівці будуть доставлені до найближчого місця, яке є безпечним, а потім до блокпоста, від якого експерти можуть рухатися до місця аварії самостійно.

Гройсман дав зрозуміти, що українська сторона очікує від Росії надання гарантій безпеки для іноземних експертів, які будуть направлятися до місця падіння уламків авіалайнера.

Крім того, віце-прем'єр поінформував, що у вагони-рефрижератори занурене 192 тіла і 8 фрагментів тіл пасажирів збитого в Донецькій області авіалайнера Боїнг-777.

"В поїзді знаходяться 192 тіла... плюс 8 фрагментів тел. Ми завершили ці роботи вранці. На сьогодні ведеться діалог. Щоб цей поїзд відпустили", - сказав він.

Гройсман додав, що зараз ведуться переговори про відправлення поїзда з тілами на контрольовану владою територію України. "Поки на даний момент у нас немає можливості відправити поїзд", - підкреслив він.

Також віце-прем'єр повідомив, що "на даний момент, за останні години, було додатково знайдено 27 тіл і, на жаль, тільки 20 фрагментів тіл, які будуть завантажені в спеціальні рефрижератори та доставлені до спеціальних вагонів для того, щоб направляти далі для проведення необхідних заходів".

Віце-прем'єр зазначив, що на зміну знаходиться в Торезі залізничного складу іде інший, в який будуть занурені нові виявлені тіла.

Він поінформував, що до пошукових робіт залучено 200 чоловік особового складу Донецької ДСНС, а також близько 800 волонтерів.

Що стосується технічних фахівців з різних країн, які готові брати участь у розслідуванні причин авіакатастрофи, зазначив Гройсман, то влада України не заперечують, щоб вони включилися в цю роботу.

"Мається на увазі виїзд на територію, де є уламки літака, але гарантій безпеки на території, яка контролюється бойовиками, ми офіційно надати не можемо", - пояснив він. !zn

Читайте також:

ЄС опублікував регламент, що розширює юридичну базу для санкцій проти РФ

Турчинов попросив у Заходу високоточна зброя для боротьби з терористами

Австралія погрожує не пустити Путіна на саміт G20

Меркель знову закликала Путіна використовувати його вплив на терористів на Донбасі