Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України прокоментувало наміри окупаційної влади Криму передати у федеральну власність РФ острів Тузла, вказавши на незаконність таких дій, інформація доступна для ознайомлення на сайті відомства МВОТ.
"Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) підкреслює незаконність таких дій окупаційної влади, які суперечать Конституції та законам України, а також міжнародного права, оскільки за всім міжнародним нормам і документів Крим залишається невід'ємною частиною України. Тоді як, статтею 73 Конституції України передбачено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України", - зазначено в заяві міністерства.
Відомство також засудило незаконні дії держави-агресора і закликало світову спільноту не визнавати факт передачі частини о. Тузла у власність РФ, з метою недопущення подальшого нехтування положеннями конституційно-правових норм українського законодавства та основоположних принципів міжнародного права, йдеться в повідомленні.
Тузла – піщаний острів площею 3,5 кв. км (довжина острова – 6,5 км, ширина – близько 500 метрів) у Керченській протоці між Керченським півостровом Криму на заході і Таманським півостровом Краснодарського краю на сході. Острів утворився із залишків Тузлинской коси, продовження Таманського півострова, розмитою під час сильного шторму в 1925 році. У 1941 році радянська влада включила острів до складу Кримської АРСР, яка вже під назвою Кримської області 19 лютого 1954 року була передана до складу Української РСР.
В жовтні 2003 року відбувся територіальний спір щодо права власності на острів між Україною і Росією. Російські влади стверджували, що він є частиною коси, яка належить до континентальної Росії, а до складу України в 1954 році нібито була передана тільки континентальна частина Кримського півострова.
1 жовтня 2015 року острів був з'єднаний з материковою Росією робочим мостом РМ1, що стало частиною технологічного мосту через Керченську протоку.
Раніше так звана "Рада міністрів" анексованого російським агресором Криму прийняла "рішення" передати земельну ділянку площею понад 6,5 тисячі квадратних метрів на острові Тузла у власність Росії для будівництва на її території Керченського мосту.
Нагадаємо, Президент Росії Володимир Путін заявив, що так званий "Кримський міст", який повинен з'єднати РФ з окупованим українським Кримом, буде введений у експлуатацію в 2018 році.
Україна проводить екологічну експертизу щодо будівництва Росією Керченського мосту в анексований Крим. У разі підтвердження загрози екологічної катастрофи, Київ звернеться до країн Чорноморського співробітництва.
Крім того, за словами посла США в Україні Марі Йованович, будівництво Керченського мосту заважає транспортному сполученню України з міжнародними ринками.
Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Азовське озеро". Керченський міст закриває українське Приазов'я" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".