У Львові в.о. міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль та міністр національної оборони Республіки Польща Томаш Семоняк обговорили питання про створення польсько-литовсько-української миротворчої бригади. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
Коваль повідомив, що багатонаціональна миротворча бригада буде виконувати завдання, коли необхідно забезпечити спокій громадян будь-якої держави, в тому числі і України.
"Це дуже важливе питання. Нам потрібно переймати досвід наших колег, тому що вони пішли вперед. Але нам теж є чому їх навчити. Тому сьогодні була розмова про співпрацю і про наших планах на три роки вперед", - зазначив він.
Варто відзначити, що сьогодні в аеропорт Свидвина (Польща) прибули близько 150 американських солдатів 173-ї повітряно-десантної бригади для участі у спільних військових навчаннях. Крім того, ще 450 американських військових в найближчі дні повинні прибути в Литву, Латвію та Естонію. Американські військові планують взяти участь у навчаннях, які проходитимуть в Польщі і балтійських країнах.
Нагадаємо, раніше в.о. президента, спікер ВР Олександр Турчинов у телефонній розмові з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном запропонував провести спільну антитерористичну операцію з миротворцями ООН на сході України, "щоб світове співтовариство показало правомірність дій українських правоохоронців і військових в ході антитерористичної операції".
Пан Гі Мун досить скептично оцінив можливість відправити в Україну "блакитні шоломи" ООН. "На нинішній момент, як мені бачиться, введення миротворчого контингенту в Україну неможливий", - заявив генсек ООН мексиканській газеті Reforma.
Пан Гі Мун нагадав, що проведення такої операції немислимо без чіткого мандату Ради безпеки. При цьому, він вважає, що Росія у разі обговорення подібного питання в Радбезі, використовує своє право вето.
Читайте також:
Міноборони: Жителі Донбасу все частіше просять захисту в українських військових
Пентагон готовий надати Україні військову допомогу
Американські десантники візьмуть участь у спільних навчаннях у Польщі та країнах Балтії