UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Білорусь погодили план демаркації кордону

За попередніми оцінками експертів, з урахуванням складності окремих ділянок кордону, в тому числі, болотистих і лісистих районів, Чорнобильської зони, демаркаційні роботи можуть зайняти 5-7 років.

На третьому засіданні спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії, яке відбулося у Мінську, сторони погодили план демаркації державного кордону між Україною Білоруссю. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів України.

У заході взяли участь члени української делегації, директор департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держземагентства України Іван Заєць, директор ДП "Українське державне аерогеодезичне підприємство" Володимир Рощепий та заступник директора ДП "Науково-дослідний інститут геодезії і картографії" Микола Трюхан.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року повідомлялося, що Україна і Білорусь мають намір просити Європейський Союз відновити фінансування проекту з демаркації українсько-білоруського кордону в розмірі 17,5 млн євро.

За попередніми оцінками експертів, з урахуванням складності окремих ділянок кордону, в тому числі, болотистих і лісистих районів, Чорнобильської зони, демаркаційні роботи можуть зайняти 5-7 років. Для їх проведення планується залучити фінансовий ресурс Євросоюзу.

Перший прикордонний знак на українсько-білоруському кордоні встановили 13 листопада поблизу монумента Дружби Народів, який знаходиться недалеко від населеного пункту Сеньківка. Демаркаційний договір між Україною і Білоруссю набув чинності 18 червня 2013 року.

14 березня 2013 р. у Луцьку за дорученнями урядів України, Республіки Білорусь і Республіки Польща керівники прикордонних відомств Микола Литвин, Олександр Боєчко і Домінік Трач підписали угоду про точку стику державних кордонів. Тоді була завершена робота з позначення лінії українсько-польського державного кордону на місцевості і одночасно дано старт такої роботи на українсько-білоруському кордоні.

У зв'язку з завершенням фінансування держпрограми з облаштування та реконструкції держкордону до 2015 року, МЗС звернулося до керівництва держави з пропозицією розробити і прийняти новий документ з питань завершення договірно-правового оформлення держкордону України на період до 2018 року. !zn