UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна готується протистояти лихоманці Ебола

МОЗ та НАМН розробляють спільний план протидії вірусу

Міністерство охорони здоров'я України Національна академія медичних наук (НАМН) стурбовані питанням поширення лихоманки Ебола за межами осередку та розроблять план з підготовки держави до протидії вірусу.

"Структурними підрозділами МОЗ України розроблено наказ про реагування на випадок підозри на вірус Ебола, забору матеріалу, стандартів лікування. Цей документ розроблений на основі рекомендацій ВООЗ. Проте, прошу академію долучитись до його обговорення та доопрацювання і зробити його спільним документом міністерства та академії", - повідомив в.о. Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець.

Читайте також: У Києві будуть примусово госпіталізувати хворих з підозрою на лихоманку Ебола

Серед першочергових завдань були названі:

створення міжвідомчої робочої групи із залученням провідних фахівців МОЗ, НАМН, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, а також Міністерства оборони з метою координації дій та розробки відповідних нормативних та інструктивно-методичних документів; визначення інфекційних стаціонарів для госпіталізації хворих лихоманкою Ебола та осіб з підозрою на це захворювання; визначення стаціонарів з ізоляторами для зв'язку; визначення центральної лабораторії, відповідальної за збір біологічних матеріалів від осіб, хворих на вірусом, або з підозрою на захворювання; створення поблизу аеропортів міжнародного сполучення ізоляторів та обсерваторів; підготовка персоналу команд, екіпажів і бригад транспортних засобів міжнародних повідомлень із виявлення хворих (підозрілих) із сигнальними ознаками вірусу Ебола, надання першої медичної допомоги і проведення першочергових протиепідемічних заходів на транспортному засобі; створення запасів лікарських препаратів, дезінфікуючих засобів тощо.

Раніше експерти ВООЗ, проаналізувавши ситуацію, дійшли висновку, що кількість хворих збільшуватиметься ледь не в геометричній прогресії, - уже в листопаді інфікованими виявляться понад 20 тис. людей (проти 5,5 тис. на кінець вересня).

Євросоюз вже виділив на боротьбу з лихоманкою мільярд євро.