UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна буде вимагати від Росії повернути все зняте з українських кораблів – Зеленський

Паралельно здійснюватиметься ремонт повернутих кораблів, щоб знову ввести їх у дію.

© Соцмережі
Кораблі прибули до українських портів у листопаді
Кораблі прибули до українських портів у листопаді
© Соцмережі
До відео російської спецслужби є багато запитань
© Соцмережі
Зеленський нівелював усі зусилля України з повернення кораблів

Україна буде вимагати від Росії повернення усіх деталей, які росіяни вкрали з українських бронекатерів "Нікополь", "Бердянськ" і буксира "Яни Капу", заявив в Очакові під час зустрічі кораблів президент України Володимир Зеленський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я дуже радий, що наші військові катери на місці. Як ми і обіцяли, ми повернули наших моряків, і повернули наші катери. Те, що ми побачили, дійсно, не вистачає і обладнання частково, і не вистачає, ми говорили з адміралом і деякі речі я не можу сказати, частини озброєння. Я побачив стан, буде розслідування, ми побачимо всі деталі. Ми обов'язково звернемося до російської сторони, щоб нам повернули все, що там є", – заявив він на брифінгу.

Паралельно здійснюватиметься ремонт повернутих кораблів, щоб знову ввести їх в дію, додав Зеленський.

"Ми говорили з паном Воронченко, десь три місяці і все буде на ходу", – вказав президент.

Як повідомлялося, 18 листопада Росія повернула Україні захоплені у 2018 році кораблі ВМС. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язано з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а є нібито "жестом доброї волі".

Судна майже рік простояли в порту окупованої Керчі, перед виведенням на них проводилися ремонтні роботи. Намагаючись приховати докази минулорічної агресії, росіяни, зокрема, ліквідували пробоїну на борту катера "Бердянськ".

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок атаки поранення отримали троє моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією РФ проти України з 2014 року. Росія відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них справу за "порушення кордону". 25 травня Міжнародний трибунал ООН ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ негайно звільнити моряків і повернути кораблі ВМСУ.

У червні Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців утримували у СІЗО "Лефортове" (Москва) до 7 вересня. Саме тоді відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ, у результаті якого 24 моряки і повернулися додому.