UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці розповіли, що вважають найважливішими проблемами в країні

Соціологи також поцікавилися в громадян, як змінилося їхнє фінансове положення з 2019 року.

Думки про те, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку, притримуються 17% громадян, йдеться у результатах опитування «Центру Разумкова». Водночас 68,5% громадян переконані, що події розвиваються в неправильному напрямку.

«Ці результати статистично значуще не відрізняються від тих, що були отримані у грудні 2020 р. — тоді ці показники становили відповідно 16,5% і 67%, але є істотно гіршими, ніж у грудні 2019 р. (відповідно 44% і 36%)», – йдеться в опитуванні.

Водночас оцінюючи ситуацію в державі, 12% українців зазначили, що «все не так погано і жити можна». На думку 44,5%, в Україні «жити важко, але можна терпіти». Однак, 39% вважають, що «терпіти теперішнє становище вже просто неможливо».

Серед тих опитаних, яким грошей не вистачає навіть на необхідні продукти, 63,5% відповідають, що «терпіти теперішнє становище вже просто неможливо», однак, таку ж відповідь дають і 23,5% тих, хто, живе забезпечено (вважають у названих групах, що «все не так погано і жити можна», відповідно 4% і 34% опитаних).

Говорячи про те, як змінилося фінансове становище їхньої родини з початку 2019 року, 55,5% громадян зазначили, що воно погіршилося. Ще 36% розповіли, що матеріальне становище суттєво не змінилося. А 5% вказали, що воно покращилося.

Крім того, 66% громадян вважають найважливішою проблемою збройний конфлікт на Донбасі. Ще 65% назвали такою проблемою підвищення тарифів на комунальні послуги. На думку 61% найважливіша проблема – це низький рівень зарплат і пенсій, а для 54% – підвищення цін на основні товари.

Читайте також: Більшість українців в енергокризі звинувачують Зеленського та підпорядковану йому владну вертикаль – опитування

Опитування провели з 24 листопада по 1 грудня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Всього опитали 2005 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.