Українці в наступні десятиліття питимуть бутильовану воду, на це в тому числі вплинула війна. Позитивних прогнозів на майбутнє десятиліття в контексті питної води для українців немає. Про це в ефірі "Українського радіо" розповіла голова комітету охорони водних ресурсів Міжнародної асоціації професіоналів довкілля Мар'яна Гінзула.
За її словами, водний стік на одну людину складає менше 2-х тисяч метрів кубічних поверхневого стоку. Тому вже після 2031-2050 років дефіцит води в Україні становитиме 61-71%. Вже сьогодні вода в результаті повномасштабної війни стала бруднішою, і через п'ять років сягне піку, оскільки ґрунтові води мають здатність інфільтрувати все, що відбувається на поверхні.
"Кожна ракета, яка прилетіла над Києвом, вона певною мірою здійснила свій відтермінований вплив. Просто це відбувається не одразу, а потихеньку. Все те, що відбувалося в Бучі, в Ірпені, через два роки з'явилося в річці. Нікуди від того не подітися", - пояснила експертка.
Вона додала, що українцям доведеться звикати пити бутильовану воду, купувати таку воду батькам та дідусям. Основна проблема - це залізо та іржа у воді. Особливо це актуально для Києва. Столиця на 60% споживає воду з Десни та на інші 30% - з Дніпра. В різних регіонах ситуація з питтєвою воду залежить від стану основних водних артерій. Найбільше пощастило мешканцям Чернігівщини в контексті води.
Раніше повідомлялося про те, що у багатьох містах можуть припинити централізоване водопостачання через блекаути.