UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці назвали причини, які призводять до роз’єднаності суспільства. На першому місці корупція

Серед громадян України  44% вважають, що в суспільстві зараз панує єдність, натомість третина українців – 36% – вважають, що в суспільстві зараз «у рівній мірі є елементи єдності та роз’єднаності», а ще 15% кажуть, що  зараз в Україні варто говорити більше про роз’єднаність. Такі дані соціологічного опитування опублікував Київський міжнародний інститут соціології.

Досліджуючи питання соціологи також уточнювали в респонденів, в чому полягають причини роз’єднаності у суспільстві. Блільшість громадян не змогли назвати однозначної причини, але перерахували низку факторів, які на це впливають.

Відносно найбільше опитаних пояснювали це із:

Читайте також: 64% українців оцінюють ситуацію в економіці країни як дуже погану – опитування

При цьому соціологи вказують на зростання настрою роз’єднаності в напрямку із заходу на схід. Якщо на заході 50% бачать саме єдність, то далі показник знижується до 36% на сході. Натомість із 8% до 25% зростає частка тих, хто бачить роз’єднаність.

Так, дещо гостріше роз’єднаність відчувають російськомовні українці – з них 33% вважають, що в Україні зараз скоріше має місце роз’єднаність. Натомість інші 33% бачать скоріше єдність, а ще 33% – в однаковій мірі єдність та роз’єднаність. Однак серед російськомовних українців, які бачать певні елементи роз’єднаності, лише 28% пояснюють це мовним питанням.

Читайте також: У Чернігові підприємці скаржаться на корупційні побори ДАСУ

Опитування проведене впродовж 16-22 травня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 1067 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України на підконтрольній території. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.