UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці можуть змінити адресу голосування онлайн

Змінити місце голосування українці зможуть до 9 вересня.

Центральна виборча комісія запустила е-сервіс зміни виборчої адреси онлайн. Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації.

До 9 вересня кожен українець, який постійно проживає не за місцем реєстрації (зокрема внутрішньо переміщені особи), зможе змінити місце голосування онлайн. Так, всі українці зможуть проголосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Для того, щоб змінити виборчу адресу, потрібно подати заяву через особистий кабінет виборця. А також завантажити один з документів:

- довідка ВПО;

- договір оренди житла;

- документ про право власності на житло;

- документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою;

- документ, що засвідчує перебування в шлюбі або в родинних відносинах з особою, місце проживання якого зареєстровано за певною адресою;

- документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якого зареєстровано за певною адресою.

Ідентифікація на сторінці сервісів Держреєстру виборців і підпис заяви здійснюються за допомогою електронного підпису.

Важливо, що зазначена виборча адреса буде визначена як постійний і не підлягає повторній зміні протягом наступних 6 місяців.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також: Останнє слово за Зеленським: стало відомо, як «Слуга народу» відбирає кандидатів на місцеві вибори

Як повідомлялося, місцеві вибори відбудуться восени 2020 року, а на кожного виборця надрукують 4-5 бюлетенів.

Як писало ZN.UA, в Україні паралельно із завершенням першого етапу децентралізації парламент також готує жорстку партизацію місцевих виборів, пише в своїй статті для ZN.UA Інна Ведернікова. Зокрема, в парламенті зараз ведуться переговори щодо змін до Виборчого кодексу, які знизять бар'єр для громад нижнього рівня, коли мажоритарка залишиться тільки в дрібних громадах з населенням в 10-15 тисяч осіб.

Які права отримав Кабмін в результаті прийняття закону, що дозволяє закінчити процес об'єднання громад? Скільки буде громад в Україні? Якою буде їхня конфігурація? Що переможе - логіка або хаос? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в матеріалі Інни Ведернікової "Хвацько покраємо країну на квадратики" для ZN.UA.