UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українських підлітків активно залучають до торгівлі наркотиками, дорослі дилери уникають покарання – ОГП

На Волині та Донеччині підлітки пішли під суд за торгівлю забороненими речовинами. Дорослих, котрі продали незаконний товар, слідство не встановлювало.

Офіс генерального прокурора у Міжнародний день захисту дітей представив звіт щодо ситуації із дитячою злочинністю в Україні, захистом прав маленьких українців та формуванням в країні системи правосуддя, дружнього до дитини.

Прокурори звертають увагу на зростання кількості випадків залучення дітей і підлітків до незаконної торгівлі наркотиками та прекурсорами. Водночас дорослі, які пропонують «легкий заробіток» дітям, зазвичай уникають кримінальної відповідальності.

Минулого року кількість злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків, вчинених неповнолітніми , зросла більш ніж удвічі (зі 109 до 258). Цьогоріч таких злочинів вже 66.

«Розповсюдженими є факти збуту наркотичних засобів через Telegram-канали, iз залученням неповнолітніх, які розкладають так звані «закладки». При цьому діяльність правоохоронних органів в цьому напрямі зводиться лише до притягнення неповнолітнього до кримінальної відповідальності, заходи щодо встановлення осіб, які втягнули неповнолітнього у злочинну діяльність, не вживаються», - наголошується у звіті.

У 2019-2020 роках в Україні не було відкрито жодної справи за ч. 2 статті 307 Кримінального кодексу – незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів із залученням неповнолітнього.

Водночас, у низці областей правоохоронці не зафіксували жодного факту залучення дітей у торгівлю забороненими речовинами. Регіони-рекордсмени: Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Рівненська та Чернівецька області.

На Чернігівщині та Херсонщині правоохоронці не виявили жодного факту вчинення неповнолітніми злочину у сфері незаконного обігу наркотиків.

Читайте також: СБУ відзвітувала про ліквідацію 15 нарколабораторій та вилучення понад 1,5 тонн наркотиків у 2020 році

Проблема наркоманії в Україні ближча, ніж здається, свідчать дані опитування, проведеного на замовлення Українського інституту майбутнього. Соціолог Олександр Шульга проаналізував результати опитування, що стосується «табуйованої» у суспільстві теми, і радить визнати проблему, перш ніж розпочинати ефективну боротьбу із нею. Докладніше – у статті експерта «Наркозалежна Україна» для читачів ZN.UA.