UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські школярі за кордоном: скільки з них навчається в українських школах

Про це розповіли в Міносвіти.

Повномасштабне вторгнення Росії змусило багатьох українців виїхати в  інші країни та знайти там тимчасовий притулок. Заступник міністра освіти і науки заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків в інтерв’ю для «Української правди. Життя» розповів, скільки українських школярів зараз проживає за кордоном, але продовжує навчання в українських школах.

Читайте також: У всіх закладах дошкільної освіти України діти 5-6 років обов'язково вивчатимуть англійську мову — Смірнова

За його словами, станом на 1 вересня 2024 року таких понад 335 тисяч учнів.

«Є учні, які поза межами системи української освіти, – точних даних про них ми не маємо. За попередніми оцінками, їх – від 200 до 250 тисяч. Це діти, які продовжують навчатися у школах тих країн, де вони перебувають, і не навчаються в наших. Окремий напрям політики "Школа офлайн" передбачає для учнів за кордоном певні рішення, які дозволять їм легше здобувати українську освіту, легше повертатися в Україну і легше навчатися за кордоном», — зазначив заступник міністра.

Він також нагадав, що зараз в більшості країн, де перебувають українські учні, є обов'язок відвідувати місцеві школи.

«Тому ці діти ходять у місцеві школи, але для них ми пропонуємо різні варіанти: навчатися дистанційно в українських класах, за сімейною, екстернатною формами або у школах, які мають тільки українознавчі компоненти. Це програми, де є українська мова, література, історія України, географія тощо. Крім того, ми розробили таблиці переведення оцінок з інших предметів, отримані у закордонних школах, – наприклад, з польської чи німецької системи освіту в українську – щоб оцінки могли перезараховувати автоматично. Такі інструменти також можуть бути застосовані, коли учень повертається з-за кордону в Україну і не має українських документів про освіту. Використовуючи ці рекомендації, школа може йому зарахувати результати навчання за кордоном і перевести до українського класу», — пояснив Андрій Сташків.

За його словами, міжнародна українська школа має 43 підписаних договори із закладами, де навчаються українські діти за кордоном, щоб ці учні могли отримати українські документи про освіту.

В Україні з 2027 року вводять 12-річну школу. Нагадаємо, скільки батьків та учнів підтримують нововведення.