UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські школярі вивчатимуть історію Голокосту та війни за новою методикою

У вересні її презентують для широкого загалу.

Робоча група при Міністерстві освіти і науки України затвердила нову методику вивчення історії Голокосту та Другої світової війни у навчальних закладах, інформує APP.

Як вважають у МОН, учні матимуть змогу брати участь у інтерактивних історичних дослідженнях, шукати документальні свідчення у місцевих музеях та домашніх архівах, а також записувати спогади очевидців історичних подій.

Головна спеціалістка головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко зазначила: «Платформа «Червона точка пам’яті» дасть учням можливість працювати з реальними історичними джерелами, які вони будуть знаходити самостійно або з допомогою родичів».

Євтушенко також підкреслила, що за допомогою цієї платформи учні навчаться працювати з артефактами та поглиблювати знання, а також  вона підвищить інтерес до історичних джерел, якого іноді бракує сучасним учням.

На онлайн-платформі будуть зберігатися матеріали для вивчення історії Другої світової війни та Голокосту.

Для широкого загалу її презентує у вересні Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». На основі цієї платформи робоча група при МОН також працюватиме над створенням матеріалів для Національного уроку пам’яті. Він запланований до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Координаторка освітніх проєктів Меморіального центру Анна Мазарчук зазначила, що завдяки цій платформі учні отримають доступ до першоджерел та зможуть думати і діяти як історики. Вона також наголосила, що залучення вчителів-методистів, педагогів-практиків із різних регіонів сприятиме впровадженню проєктів у реальних шкільних умовах.

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» є приватною інституцією, в якій беруть участь російські олігархи, які наближені до президента Росії Владімира Путіна. Це створює певні ризики для вивчення історії українськими школярами на цій онлайн-платформі.

Читайте також: Фільм "Бабин Яр. Контекст" відзначений нагородою на кінофестивалі в Каннах

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський закликав припинити конфлікт навколо меморіалізації Бабиного Яру в Києві. За словами Президента, Бабин Яр має стати місцем пам’яті, а не місцем забуття.

Офіційна церемонія з вшанування 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру відбудеться 6 жовтня 2021 року.