UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські порти задіяні в експортній зерновій ініціативі, через росіян, працюють лише на половину потужності – Зеленський

Станом на сьогодні більш як 80 суден очікують дозволу.

Президент України Володимир Зеленський на міжнародному форумі TRT World Forum, який проходить у Стамбулі заявив, що Росія навмисно затягує інспекції кораблів, які виконують місію зернової ініціативи, внаслідок чого зерно чекає в портах до 3-5 тижнів. Про це повідомляє Укрінформ.

«Зараз понад 13 млн тонн агропродукції на експорт, а можемо дати ще десятки мільйонів тонн. Наші порти задіяні в експортній зерновій ініціативі працюють лише на половину потужності. І це лише тому, що Росія гальмує реалізацію експорту, тримає судна в очікуванні інспекцій. Станом на сьогодні більш як 80 суден очікують», - зазначив глава держави.

Зеленський підкреслив, що через це сотні тисяч людей у всьому світі отримують менше продовольства, переплачують за продукти харчування, «тому що одна держава шантажує усіх продовольством».

«Середній час очікування суден становить 3-5 тижнів. Через це щомісячно недоекспортовується 2-3 млн тонн української агропродукції», - йшлося у промові президента

Зеленський запевнив, що є потенціал для вирішення цієї проблеми, зокрема якщо ліквідувати кілька напрямків агресії Росії проти України і гарантувати безпеку Миколаївській області та її портам, що стане ще одним кроком для гарантування глобальної продовольчої безпеки.

Також очільник країни додав, що не було б жодної продовольчої кризи у світі, якби російський флот не заблокував у Чорному морі українські порти.

«Російська війна проти України проявила цінність стабільності в нашому з вами регіоні. Це одна з історичних помилок російського керівника - своєю божевільною агресією він довів лише те, що безпека України і чорноморського регіону є критично важливою для глобальної безпеки, а будь-яка агресія в нашій з вами частині світу, це глобальний злочин», - заявив він.

Глава держави наголосив, що Україна, Туреччина та ООН спільно зупиняють загрозу голоду, а ініціатива Grain From Ukraine допомагає найбіднішим країнам зберегти стабільність.

Читайте також: Туреччина не витягує вартість російського газу: після заяв на підтримку Путіна Ердоган проситиме знижку

Нагадаємо, раніше у Міністерстві економіки України повідомляли, що втрати агросектору України від російської агресії склали більше 34 мільярди доларів. Україна, попри суттєві втрати аграріїв через російську агресію зберігає значний експортний потенціал в агросфері.