Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін розгорнула спостережні групи вздовж усієї лінії розмежування. Про це повідомили в штабі Об'єднаних Сил.
Зазначається, що на особовий склад цих груп, у взаємодії з військовими підрозділами ЗСУ, покладаються надважливі завдання – безпосередньо контролювати та координувати режим припинення вогню, а у випадках порушення Мінських домовленостей збройними формуваннями РФ, оперативно проводити верифікацію порушень для своєчасного інформування вищого керівництва держави.
Також спостережні групи здійснюватимуть контроль та координацію дотримання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури регіону.
"Як і спеціально марковані автомобілі Місії ОБСЄ, у місцях розміщення спостережних груп вздовж лінії розмежування, знаходяться автомобілі Української сторони СЦКК, котрі також розфарбовані у білий колір з нанесеними відповідним розпізнавальними написами", - повідомили в штабі.
Така присутність автомобілів покликана слугувати гарантією безпеки в зонах їх відповідальності.
У штабі додали, що офіцери Української сторони СЦКК ведуть пильне спостереження за діями найманців РФ.
"Постійний контроль з боку СММ ОБСЄ та Української сторони СЦКК за діями проросійських найманців не до вподоби окупантам, тому вони всіляко намагаються перешкоджати діяльності Місії та дискредитувати роботу Української сторони СЦКК. Останнім часом почастішали випадки розповсюдження відверто неправдивих звинувачень української сторони у використанні спеціальних автомобілів у військових цілях", - додали в пресслужбі ООС.
Протягом неділі, 11 квітня, в районі проведення операції Об'єднаних сил збройні формування РФ п'ять разів порушили режим припинення вогню.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.
Пропозицію Кравчука відновити перемир'я в зоні ООС з 1 квітня росіяни відкинули.