UA / RU
Підтримати ZN.ua

Танки, артилерія і ППО: Українська армія провела масштабні навчання в зоні ООС

Підрозділи ЗСУ відпрацювали відбиття ворожого наступу і перехід у контрнаступ.

У зоні проведення операції Об'єднаних сил завершилися триденні навчання, спрямовані на нарощування оперативних можливостей і підвищення рівня злагодженості підрозділів. У маневрах, що проводилися в районі відведення важкого озброєння, були задіяні артилерія, бронетехніка і сили протиповітряної оборони, повідомив пресцентр штабу ООС в неділю, 27 вересня.

У рамках навчань підрозділи виводилися в райони розгортання в умовах різкої зміни тактичної обстановки. У встановлених районах також були мобільні передові пункти управління.

У перший день навчань підрозділи першої лінії оборони посилили резервами. Згідно з легендою, військовослужбовці відбивали наступ противника, утримуючи рубежі, а також ведучи позиційну і маневрену оборону. Протягом другого та третього днів підрозділи, що виконують завдання на першій і другій лінії оборони, завдавали втрат силам противника, що вклинилися, а також відновлювали втрачені ползиції за допомогою контратак.

У ході навчань командування оцінило здатність загальновійськових і артилерійських резервів вийти на встановлені рубежі в районах розгортання в зазначені терміни. Особлива увага приділялася організації обміну інформацією між пунктами управління та організації взаємодії між підрозділами Об'єднаних сил. Сили ППО прикривали пункти управління.

«Проведення практичних заходів дозволило значно підвищити рівень бойової виучки та злагодженості дій підрозділів Об'єднаних сил у ході виконання певних завдань», - підкреслили в штабі.

Читайте також: В Україні завершилися навчання Rapid Trident 2020: фоторепортаж

У лютому відбулися наймасштабніші з початку року навчання з бойовими стрільбами на узбережжі Азовського моря в Донецькій області. У рамках навчань "Попутний вітер" підрозділи Збройних сил, Національної гвардії та Держприкордонслужби відпрацювали відбиття атаки ворожого десанту на азовському узбережжі.

У навчаннях були задіяні близько 400 людей особового складу, п'ять кораблів і катерів Військово-морських сил ЗСУ та Морської охорони ДПСУ, 25 одиниць артилерії, включаючи реактивні системи залпового вогню, 13 одиниць бронетехніки (танки, БМП і бронеавтомобілі), два вертольоти Мі-8 і Мі-14 морської авіації, два штурмовики Су-25 і два винищувача МіГ-29 Повітряних сил ЗСУ.