UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна у кроці від посилення карантину: які будуть обмеження

На початку наступного тижня на засіданні Кабміну розглянуть перехід України до "жовтої" зони.

Україна поступово наближається до переходу до "жовтої" зону карантину у зв'язку з ростом статистики захворювання на коронавірус та поширенням небезпечного штаму "Дельта".

Ресурс ZN.UA неодноразово писав про нові обмеження, які планують ввести в країні. Варто зазначити, що про введення в країні нового локдауну мова поки не йде.

В Україні за станом на суботу, 11 вересня, підтвердили 3 869 нових випадків COVID-19, за весь час епідемії коронавірусів заразилися понад 2,3 млн українців.

За добу з лікарень виписали 1 738 осіб, госпіталізовано - 1 102, не змогли впоратися з ускладненнями захворювання 69 пацієнтів. З початку епідемії ковід став смертельним для більш ніж 54 тисяч українців, перехворіли їм 2,2 мільйона осіб.

У антилідерів за кількістю нових випадків коронавірусу: Київ (370), Львівська (379), Харківська (341), Дніпропетровська (278) та Чернівецька (251) області.

З початку вакцинації проти коронавірусу в Україні зробили щеплення 5 789 254 особам, з них 5 789 252 людини отримали дві дози вакцини. За 9 вересня вакцинували 173 615 осіб, що є новим рекордом. Всього проведено 10 407 825 щеплень

Напередодні глава Міністерства охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що МОЗ буде звертатися до Кабміну з проханням, призначити та провести позачергове засідання у зв'язку з переходом в іншу зону карантину.

На порядку денному засідання розглянуть питання внесення змін до адаптивного карантину. Це може статися вже в найближчі понеділок або середу.

Зараз МОЗ в тексті документа вже розглядають юридичні правки та рекомендації Міністерства юстиції щодо внесення змін до адаптивного карантину.

Читайте також: Данія перша в ЄС скасувала всі карантинні обмеження

Київський метрополітен відреагував на мінливу в країні ситуацію і попередив про певні обмеження в роботі в рамках боротьби з коронавірусом. У пресслужбі повідомили, що обмеження повинні зменшити скупчення людей.

Правда, на практиці такі обмеження реалізуються хаотично і не завжди дієво. Часто обмеження на вхід призводять до скупчення людей як зовні, так і всередині перед турнікетами. Крім того, не всі громадяни, що потрапляють в такі скупчення, носять захисні маски.

Також Ляшко розповів про нові послаблення для вакцинованих, які будуть діяти в "червоній" і "жовтій" зонах карантину. За словами Ляшка, відповідні зміни вже готуються.

Зокрема, закладам у "червоній" і "жовтій" зонах дозволять працювати за умови вакцинації персоналу і всіх відвідувачів. Міністр не уточнив, як буде перевірятися виконання цієї вимоги. Ймовірно, відвідувачам на вході потрібно буде пред'явити COVID-сертифікат.

При цьому в МОЗ планують послабити вимоги для роботи шкіл в "жовтій" і "помаранчевої" зонах карантину. Зараз, щоб школа могла працювати в очному, а не дистанційному режимі, в колективі повинні бути повністю вакциновані 80% вчителів і співробітників.

У МОЗ хочуть дозволити школам працювати за умови "80% вакцинованих хоча б однієї дозою". У "червоній зоні" для очної роботи шкіл 80% персоналу повинні бути вакциновані повністю - тобто, отримати два щеплення.

За прогнозами аналітиків Київської школи економіки (KSE), Україна впритул наблизилася до виходу з "зеленої зони" карантину і переходу в "жовту". МОЗ подав уряду клопотання про посилення карантину на наступному тижні.

Ми підготували інфографіку, в якій нагадуємо про те, які обмеження діють в цій зоні карантину. Завдяки вакцинації від СOVID-19, в цей раз вони будуть не такими жорсткими.