UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна візьме участь у сертифікації "Північного потоку-2"

Це буде як політичний, так і юридичний процес.

Європейська комісія консультуватиметься з Україною у процесі підготовки висновку щодо сертифікації "Північного потоку-2".

Про це заявив єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики.

За його словами, Єврокомісія готова консультуватися з Україною в процесі підготовки висновку комісії щодо проекту рішення Федерального мережевого агентства Німеччини Bundesnetzagentur про сертифікацію "Північного потоку-2".

А отже, Україна стане активним учасником процесу сертифікації не лише політично, а й юридично.

Сторони також обговорили питання безпеки постачання газу до Європи та можливі варіанти зменшення впливу енергетичної кризи на європейський регіон.

Україну запросили взяти участь у "групі ризику", створеній відповідно до Регламенту про безпеку постачання, яка складається виключно з держав-членів ЄС. Метою її засідання стануть консультації щодо стану енергетичної безпеки в Україні, вироблення спільних рішень та взаємодопомога разом із європейськими країнами у кризових ситуаціях.

Читайте також: Потрібно зупинити «Північний потік -2» – прем'єр-міністр Польщі

"Ми дуже цінуємо підтримку України з боку наших європейських партнерів. Залучення України до підготовки висновку Комісії з сертифікації "Північного потоку-2" та європейської "групи ризику" підтверджує, що наша держава є рівноправним партнером Європи у сфері енергетики", - сказав міністр енергетики. Герман Галущенко.

Німецький регулятор Bundesnetzagentur (BNetzA) призупинив процес сертифікації Nord Stream 2 AG, а також задовольнив запит ТОВ "Оператор ГТС України" щодо участі у цій процедурі.

В результаті в РФ ухвалили рішення створити дочірню компанію відповідно до норм законодавства Німеччини, яка стане власником та оператором німецької частини газопроводу.

Будівництво "Північного потоку-2" було завершено на початку вересня. Газопровід побудований з РФ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря. Єдиним акціонером проекту є "Газпром".

Раніше повідомлялося, що під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн сторони обговорили питання енергетичної безпеки Європи та небезпеки пов'язані з "Північним потоком – 2".