UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна стала головою в Energy Community – Міненерго

Україна докладатиме всіх зусиль для підвищення ролі енергетичної солідарності

Україна стала головою в Енергетичній спільноті. Це право вона одержала на 1 рік. Попереднім головою спільноти була Сербія. Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні на 19-му засіданні Ради міністрів Енергетичного співтовариства мав честь ухвалити від Сербії президентство України в Energy Community терміном на 1 рік", – написав Демченков.

Міністерство енергетики зі свого боку у повідомленні на сайті зазначило, що Україна під час головування докладатиме всіх зусиль для підвищення ролі енергетичної солідарності, яка є вкрай важливою в умовах міжнародної енергетичної кризи.

Водночас, за словами Демченкова, цитованих у повідомленні міністерства, Енергоспівтовариство є для України гарантом європейської інтеграції та пропонує формат, у рамках якого вона може вирішувати важливі питання на рівних із Євросоюзом та Договірними сторонами.

"Ми внесемо пропозиції щодо забезпечення солідарності на регіональному рівні в рамках ініціативи RESP – Регіонального енергетичного партнерства і плануємо її обговорити на спеціальній зустрічі найближчим часом", – окреслив перші плани Демченків.

Крім того, він зазначив, що на засіданні було прийнято законодавчі пакети ЄС "Чиста енергія для всіх європейців" І та ІІ та запропоновані ЄС Загальні керівні принципи щодо прийняття Дорожньої картки з декарбонізації для Договірних сторін Енергоспівтовариства.

"Затвердження керівних принципів щодо прийняття Дорожньої карти з декарбонізації є важливим сигналом готовності Енергоспівтовариства діяти спільно з ЄС та іншими міжнародними партнерами для досягнення нульового балансу викидів парникових газів до 2050 року", – пояснив заступник міністра.

За його словами, Україна підтримує ініціативу Секретаріату Енергоспівтовариства щодо створення національних фондів декарбонізації, співфінансування яких відбувається за рахунок надходжень, передбачених ціноутворенням на вуглецеві викиди, та грантів ЄС.

Раніше повідомлялося, що Секретаріат Енергетичної спільноти погодив остаточну сертифікацію "Укренерго" щодо системи ISO.