Україна призупинила використання свого нового чорноморського експортного коридору через можливу загрозу з боку російських військових літаків і морських мін, повідомили агентству Reuters київська консалтингова компанія Barva Invest і британська фірма з безпеки. Українські чиновники відмовилися коментувати це питання.
«Ми хотіли б повідомити вам про тимчасове призупинення руху суден до і з портів. Поточна заборона діє з 26 жовтня, але не виключено, що вона буде продовжена», повідомили у консалтинговій компанії Barva Invest, яка спеціалізується на українському аграрному секторі.
У компанії заявили, що фактичне призупинення торгівлі вже триває два дні «за наказом київських військових, які посилаються на загрозу від посилення активності російських військово-повітряних сил в цьому регіоні», пише Reuters.
Адміністрація морських портів України пізно ввечері 25 жовтня випустила комюніке, в якому зазначила, що «26 жовтня 2023 року рух суден по коридору для входу і виходу не здійснюватиметься» через операції російських військово-повітряних сил в регіоні.
Британська безпекова компанія Ambrey 25 жовтня повідомила своїм клієнтам, що російські військово-повітряні сили скинули щонайменше чотири об'єкти, ймовірно, акустичні та/або магнітні морські міни, в транзитну зону українського коридору поблизу острова Зміїний, а українські сили, ймовірно, проводять операції з їх виявлення та знищення, повідомило Reuters.
Раніше повідомлялося, що російські війська намагаються дистанційно мінувати район українського морського коридору, скидаючи з літаків тактичної авіації «невідомі, поки що нам, але очевидно вибухові пристрої або предмети, які можуть бути донними мінами», заявила 25 жовтня речниця Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
Новий морський тимчасовий коридор, замість того, що працював до 17 липня після виходу з угоди російської сторони, був оголошений ВМС ЗСУ у серпні. Згідно з розрахунками Bloomberg, зробленими на основі даних Marine Traffic, 32 судна, які заходили в українські порти протягом місяця з 16 вересня, мали загальну вантажопідйомність близько 1,4 мільйона тонн. Це приблизно стільки ж, скільки було перевезено через підтримуваний ООН і Туреччиною «зерновий коридор» у перший місяць його роботи.
ОНОВЛЕНО
У Міністерстві відновлення відкидають інформацію Reuters про те, що Україна призупинила роботу чорноморського експортного коридору через загрозу дистанційного мінування району з російських літаків.