UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна піднялась на кілька позицій у рейтингу «Індекс сприйняття корупції»

Місце у рейтингу Україна ділить з Монголією, Алжиром, Анголою та Замбією.

Україна піднялася у рейтингу «Індекс сприйняття корупції» від організації Transparency International, проте продовжує залишатися серед сотні найбільш корумпованих країн, посідаючи 116 місце. Про це повідомляє сайт Transparency International.

За підсумками 2022 року Україна посіла 116 місце зі 180 країн, піднявшись на кілька позицій порівняно з попереднім роком, коли була на 122 місці. А останні 10 років Україна покращила свої позиції на 7 сходинок і зараз має 33 бали із 100 можливих. Місце у рейтингу Україна нині ділить з такими країнами як Монголія, Алжир, Ангола та Замбія.

Читайте також: США відкрили гарячу лінію, куди можна повідомляти про факти корупції та інші порушення у сфері військової допомоги Україні

«Починаючи з 2014 року, Україна проводить цілу низку антикорупційних реформ, і це знаходить відображення в "Індексі сприйняття корупції". Те, що зараз стали відомі нові випадки корупції, ми оцінюємо як хорошу ознаку. Отже, незважаючи на війну, інститути боротьби з корупцією працюють, факти розслідуються, а не замітаються під килим. Але зрозуміло, що ще багато чого потрібно зробити. І недарма Євросоюз зажадав від Києва додаткових зусиль та заходів щодо боротьби з корупцією», – пояснила голова німецького осередку Transparency International Александра Герцоґ

Вона також додала, що ризик корупції зростає, коли йдеться про кошти на повоєнне відновлення, про великі гроші взагалі, то в таких випадках, зрозуміло, зростає ризик корупції.

90 балів та перше місце як найменш корумпована країна Transparency International віддали Данії. Друге місце ділять Фінляндія та Нова Зеландія, на четвертому – Норвегія, на п'ятому – Сінгапур. Німеччина опинилась на дев’ятому місці. 

Росія зайняла 137 місце, отримавши 28 балів.

Найгірша ситуація з корупцією в країнах, що охоплені збройними конфліктами та в яких спостерігається ерозія державних структур, зокрема у Лівії, Ємені, Сирії, Південному Судані та Сомалі.

Втратили позиції, наприклад, Угорщина та Туреччина. Transparency International вважають, що це сталося через заходи влади цих країн щодо обмеження незалежності судової системи, ЗМІ та структур громадянського суспільства, що, на думку правозахисників, ускладнює боротьбу з корупцією та зловживаннями службовим становищем.

Читайте також: Боротьба з корупцією під час війни: кроки, які варто зробити Україні у 2023 році

Нагадаємо, раптове поширення корупційних скандалів у зруйнованій війною Україні не є несподіваним після майже року війни. Однак його слід розглядати в контексті – а саме повної відсутності будь-яких подібних викриттів у потенційного завойовника України – Росії. На цьому тлі скандали насправді є ознакою надзвичайної міцності в країні, яка виживає лише завдяки героїчній армії та західній системі підтримки життя. Про це пише Леонід Бершидський, оглядач Bloomberg Opinion.