Україна отримала вже майже $924 млн благодійної допомоги від громадян і корпорацій із різних країн, і кошти продовжують надходити. Про це йдеться у звіті Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань, повідомляє Офіс президента.
Кошти йдуть переважно на рахунки структур ООН та міжнародних гуманітарних організацій. А ті своєю чергою спрямовують їх на допомогу нашим біженцям у різних країнах.
Зокрема, за допомогою платформи help.gov.ua люди зі всього світу кожного дня заповнюють анкети та відправляють допомогу в Україну.
Найбільше коштів надійшло з Великої Британії (47%), Нідерландів (майже 18%), Чехії (11%) та США (майже 8%).
Зокрема, у Великій Британії благодійна організація Disasters Emergency Committee зібрала понад 310 млн фунтів стерлінгів. Свої внески зробили Королева Єлизавета ІІ, британський уряд, зірки кіно, театру та музики.
Відома голлівудська акторка Міла Куніс, яка народилася в Чернівцях, та її чоловік актор Ештон Кутчер зібрали у США $35 млн і спрямували ці кошти логістичному стартапу Flexport та технологічній компанії Airbnb.
У Франції 8 млн євро зібрало місцеве телебачення завдяки благодійному концерту французьких зірок. Долучилася й перша леді Французької Республіки Бріжит Макрон – вона передала 1 млн євро.
За 50 днів в Україну ввезли 270 тис. тонн гуманітарної допомоги. Закупили продовольство в українських виробників та укомплектували продуктові набори для майже 12 млн українців.
Інформаційний ресурс «СпівДія» обробив вже понад 48 тисяч заявок щодо допомоги конкретним громадянам.
На західному кордоні з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Словаччиною ще в перший тиждень були розгорнуті логістичні центри, куди міжнародні донори та партнери відправляють гуманітарну допомогу.
Львівська область стала найбільшим в Україні хабом гуманітарної підтримки, прийнявши 51% вантажів з допомогою з-за кордону. З гуманітарних хабів, що розташовані по всій країні, вантаж розподіляють між обласними військовими адміністраціями, благодійними організаціями, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та волонтерами. Для розв'язання логістичних питань на базі Міністерства інфраструктури працює спеціальний логістичний штаб, до якого входять Укрзалізниця, Укрпошта та інші перевізники.
Особливу увагу приділяють проблемі забезпечення пальним. З перших днів війни уряд домовився з Польським агентством резерву про надання у вигляді гуманітарної допомоги 20 тис. тонн пального. Тоді ж була досягнута домовленість із найбільшими мережами АЗС про його видачу через свої автозаправки визначеним категоріям отримувачів.