UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не запроваджувала військову цензуру на час війни – з якої причини

Українське суспільство виявилося достатньо дорослим, аби не говорити зайвого.

Україна не запроваджувала військову цензуру після повномасштабного вторгнення РФ, бо зробила ставку на те, що українське суспільство є достатньо дорослим, аби вистачило пояснень. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр написала у Telegram, що ця ставка себе виправдала: «Наше суспільство безпрецедентно швидко опанувало специфіку оприлюднення інформації під час війни та дуже добре навчилось вирізняти ворожі ІПСО».

Читайте також: Аби відвернути увагу від невдач на фронті, Кремль активізував низку ІПСО – ISW

За час повномасштабного вторгнення у Міноборони відбулась величезна кількість зустрічей з блогерами, експертами, журналістами, під час яких завжди вдавалося знайти порозуміння. Оборонне відомство провело також декілька просвітницьких кампаній щодо правил подачі інформаціі під час війни.

Ганна Маляр визнає, що є люди, які заради переглядів і лайків можуть оприлюднити будь що: «Зараз багато хто робить собі публічний капітал на військовій темі. Але доросле суспільство таких людей вже почало засуджувати та не довіряти їм».

Читайте також: Росіяни поширюють фейкову інформацію про втрати, щоб витягнути у нас уточнення – Маляр

Крім того, заступниця міністра оборони визнає, що в нас все ще бувають поодинокі зливи чутливої інформації від мобілізованих військових: «В нас є випадки, коли цивільні допомагають бригадам в обмін на інформацію і навіть в обмін на інтерв’ю певним ЗМІ».

Міноборони разом із ЗСУ займаються вирішенням цього питання.

«Але поодинокі випадки на кількасоттисячну армію - це непоганий результат», - резюмує Маляр.

Раніше Ганна Маляр зверталася до телеграм-каналів з проханням не публікувати інформацію, яка може зашкодити українським військам.