UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може отримати до 8 млн доз європейської вакцини від коронавірусу - Стефанішина

Євросоюз виділив 400 млн євро на купівлю вакцини, на ці гроші можна буде придбати до двох мільярдів доз. Нашу країну включили в список учасників ініціативи COVAX.

Пандемія коронавірусу не лише значно вплинула на підготовку і проведення саміту Україна-ЄС, а й стала одним з перших питань для обговорення в Брюсселі, пише у ZN.UA віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Авторка нагадала, що одним із найважливіших міжнародних завдань в умовах пандемії є забезпечення швидкого доступу до вакцини.

На сьогодні провідні світові університети і лабораторії розробляють близько 150 вакцин від коронавірусу, 40 з них знаходяться на фінальній стадії. Експерти прогнозують успішне завершення розробки ефективної і безпечної вакцини до кінця 2020 року. Деякі країни вже уклали договори на купівлю вакцини і оплатили великі партії.

«31 серпня Європейський Союз виділив 400 млн євро Фонду «COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX)», який забезпечить купівлю до 2 млрд доз вакцини до кінця 2021 року, і Україну відібрали в список учасників цієї ініціативи, тож вона зможе отримати до 8 млн доз вакцини», - розповіла Стефанішина.

Авторка нагадала про оперативне виділення Пакета підтримки ЄС в розмірі 190 млн євро, що дозволило Україні отримати ресурси для боротьби з COVID-19 і протидії соціально-економічним наслідкам епідемії, посилити стійкість країни.

Своєю чергою Україна не планує залишатися осторонь і готова долучитися до європейських ініціатив у боротьбі із захворюванням. Зокрема, готова запропонувати власні потужності для виробництва вакцини, коли вона з'явиться.

«У нас є відповідна інфраструктура, підприємства для виробництва вакцин, і ми готові разом з іншими країнами ЄС брати участь в їх масовому виробництві», - додала віце-прем'єр.

За словами Стефанішиної, пандемія продемонструвала, наскільки важлива в таких ситуаціях партнерська взаємодія. Тому українські літаки в пікові моменти першої хвилі коронавірусу доставляли засоби захисту в країни Європи, а українські підприємства допомагали з виготовленням і постачанням антисептиків тощо.

Читайте також: У ВООЗ не виключають появу вакцини від COVID-19 до кінця року

Ще більше подробиць, про що говорили і про що домовилися на саміті Україна-ЄС – в матеріалі Ольги Стефанішиної « Зробити кроки назустріч» для читачів ZN.UA.