UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна модернізувала свої винищувачі МіГ-29 для використання американських ракет AGM-88 HARM – Пентагон

США здійснює другу поставку цих ракет до України

Україна змогла модернізувати радянські винищувачі МіГ-29 для використання американських ракет AGM-88 HARM, що входять у новий пакет військової допомоги США. Про це повідомили у Пентагоні

«Ми надаємо додаткові високошвидкісні протирадарні ракети. Це ракети HARM. Україна успішно застосувала ці ракети. Вони успішно інтегрували їх в українські літаки, і це дозволяє Україні шукати та знищувати російські радари, тому ми надамо додаткові ракети HARM», - зазначили у Пентагоні.

Також у американському оборонному відомстві уточнили, що носіями ракет стали українські винищувачі МіГ.

«Літак, з яким вони інтегрували ракети HARM, є їхнім літаком МіГ. Вони успішно здійснили технічну інтеграцію і на основі цього, ми надали їм ці ракети. Тож це фактично другий транш HARMS, який ми надаємо», - уточнили в Пентагоні

Читайте також: Варіанти, за яких США втрутяться в конфлікт в Україні — Foreign Affairs

Треба зазначити, що єдиним винищувачем МіГ, який перебуває на озброєнні Повітряних Сил України є МіГ-29. Та українські МіГ-29 та МіГ-29МУ1 не є повноцінними багатофункціональними винищувачами й не мають бортових комплексів для завдання ударів по наземних цілях.

Єдина модернізація, яка була на це здатна, це МіГ-29МУ2, яка почала проходити випробування у 2019 році. Випробування закінчились у березні 2021 році і про замовлення збоку збройних сил нічого не відомо.

Досвід з модернізації радянських літаків для роботи з американською зброєю є у таких країн НАТО як Польща, Словаччина і Румунія. Зважаючи на те, що в перелік західної допомоги входили «запчастини до літаків МіГ» (на Заході часто будь-який радянський літак називають «МіГ»), то з модернізацією могли допомогти західні партнери. Хоча цілком інтегрувати західну зброю до радянського літака раніше вдавалось тільки Румунії.

Нагадаємо, раніше у Пентагоні підтвердили передачу Україні зброї проти російських С-400.