UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна як полігон: які цілі має Іран, допомагаючи Росії – експерт

Це один із етапів підготовки великої війни проти Ізраїлю.

Однією з головних причин того, що Іран погодився допомогти Росії у війні проти України, є те, що для Ірану це можливість у реальних умовах випробувати свої озброєння в рамках підготовки до війни проти Ізраїлю. Таку думку у своєму Telegram-каналі висловив офіцер Армії оборони Ізраїлю та військовий аналітик Ігаль Левін.

«Неважко зауважити, що іранські дрони-камікадзе використовуються переважно не проти ЗСУ, а проти цивільних об'єктів та енергетичної інфраструктури України. Це не просто людоїдська тактика Кремля: впевнений, що російським генералам про це нашептали їхні іранські радники, – вважає Ігаль Левін. – Іран чудово розуміє, що він не має шансів на полі бою проти Армії оборони Ізраїлю, немає шансів і у війні в повітрі. ВПС Ізраїлю не просто на голову сильніші, ніж іранські ВПС – це незрівнянні величини. Але Іран чудово знає про вразливість ізраїльського тилу, невелику територію держави євреїв і колосальну щільність населення на цій території».

Читайте також: У Повітряних силах розповіли, чим небезпечні іранські балістичні ракети

Ізраїльський офіцер стверджує, що терор для Ірану – це асиметрична відповідь на військову могутність Єрусалиму. Надаючи свої озброєння Росії для війни проти України, особливо проти цивільних, Іран перевіряє їхню ефективність, здатність долати ППО, вплив їхніх ударів на суспільство та масштаб руйнувань. З кожною новою атакою Іран коригує свою тактику так, щоб терор був не просто тотальним, а й розтягнутим у часі та нестерпним для цивільного населення.

Саме тому, вважає Ігаль Левін, Ізраїль утримується від постачання ППО в Україну, зокрема, протиракетного комплексу «Хец».

«Їх використання в небі України дасть Ірану безліч інформації про те, як ці системи працюють, на що здатні і як навчитися їм протидіяти. Реальні можливості "Хец-3", наприклад, невідомі. Ми знаємо, що у 2019 році Ізраїль спільно зі США успішно провів три секретні випробування "Хец-3" і ці випробування не просто так були секретними», – пояснює Левін.

До речі, президент Ізраїлю Іцхак Герцог, відмовляючи Україні у наданні ППО минулого тижня, так і сказав: «Є секрети, які ми не можемо передати».

Читайте також: Дронів буде більше: Росія та Іран посилюють співпрацю

Виходячи з цього, Левін підкреслив, що російсько-українська війна для Ірану – це полігон підготовки своїх систем для війни з Ізраїлем.

Нагадаємо, залежність Росії від постачання іранської зброї зростає. За оцінками експертів, окрім дронів-камікадзе Іран незабаром передасть Росії та високоточні балістичні ракети для ударів територією України. Україна застерегла Іран від цього, а там такі звинувачення назвали необґрунтованими.