UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Польща, їх союзники і партнери будуть протидіяти запуску «Північного потоку-2» - заява

Україна і Польща закликають США і Німеччину адекватно поставитися до кризи в сфері безпеки в регіоні

Україна і Польща будуть працювати разом зі своїми союзниками і партнерами над протидією запуску «Північного потоку-2», поки не будуть розроблені рішення для подолання кризи в сфері безпеки, які він спровокував ще в 2015 році. Про це йдеться в спільній заяві міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби і глави МЗС Польщі Збігнєва Рау.

Рішення про будівництво «Північного потоку-2», схвалене в 2015 році через лічені місяці після вторгнення Росії та незаконної анексії української території, створило політичну кризу і кризу в сфері безпеки і кризу довіри в Європі.

«Зараз цю кризу значно поглиблює відмова від спроб зупинити запуск газопроводу. Таке рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи в цілому. У той же час воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпеку в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО і ЄС», - йдеться в заяві.

Міністри підкреслили, що будь-яка гідна довіри спроба відновити баланс безпеки в регіоні повинна враховувати можливі негативні ризики в трьох сферах: політичній, військовій та енергетичній. Вона повинна також бути демократичною, передбачати на етапі узгодження домовленості переговори з урядами країн, які найбільш сильно відчувають на собі негативні наслідки «Північного потоку-2».

«На жаль, актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не можуть вважатися достатніми для ефективної мінімізації загроз, які створює «Північний потік-2». Ми закликаємо США і Німеччину адекватно поставитися до кризи в сфері безпеки в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якого є Росія», - йдеться в заяві.

Читайте також: Німеччина призначить спецпосланця з питання продовження транзиту газу через Україну

Нагадаємо, що Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін в ході телефонної розмови в середу, 21 липня, обговорили "Північний потік - 2", транзит газу через територію України, а також питання реалізації Мінських угод.