UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна готова відкрити на адмінмежі з Кримом гуманітарні табори через коронавірус – Резніков

Резніков обговорив гуманітарні питання з комісаром ЄС з питань гумдопомоги та управління кризовими явищами

В рамках боротьби з коронавірусом Україна готова розвернути гуманітарні табори біля адмінмежі з анексованим Кримом. Про це віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомив під час онлайн-зустрічі з комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами Янезом Ленарчічем, вказано на сайті Мінреінтеграції.

«Сторони обговорили ситуацію із COVID-19. Зокрема, Олексій Резніков повідомив про готовність України розгорнути гуманітарні табори біля адмінкордону із АР Крим», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, Резніков та Ленарчіч обговорили питання соціального захисту, зокрема, й пенсійного забезпечення. Ленарчич зазначив, що сподівається на збереження пенсій для українських громадян, які живуть на окупованих територіях. У свою чергу Резніков підтвердив, що пенсії збережені, а також нараховуються таким українцям.

«Більш того, уряд відмінив обов‘язкову верифікацію упродовж 60 діб, а також робить усі необхідні кроки задля того, аби громадяни могли отримати пенсії максимально комфортно. З 10 листопада, наприклад, відкрито два нових КПВВ на Луганщині. На одному з них - у Щасті, відкрито ще й багатофункціональний сервісний центр, де люди можуть отримати всі адміністративні і соціальні послуги, в тому числі - вирішити питання пенсійного забезпечення і зняти готівку», - процитували Резнікова у пресслужбі Мінреінтеграції.

Читайте також: У світі за час пандемії на COVID-19 захворіло понад 427 млн осіб: карта

Нагадаємо, на початку жовтня число випадків захворювання на коронавірус в окупованому Криму і Донбасі рекордно виросло.

Раніше також повідомлялося про те, що в моніторингової місії ООН з прав людини в Україні заявляють, що Кабінету міністрів України та Верховній Раді, слід забезпечити виплату пенсій жителям на непідконтрольною уряду території Донбасу.

У свою чергу міністерка соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що держава не володіє інформацією про 150 тис. пенсіонерів, які проживають на тимчасово окупованій території Донбасу.

При цьому Резніков заявляв про те, що на непідконтрольній території Донбасу де-факто проживають близько 500 тисяч осіб, які мають офіційний статус "внутрішньо переміщеної особи" і отримують пенсії від України.