Командири військовослужбовців та працівників інших силових органів зможуть посвідчити їхні заповіти. Відповідні зміни до Порядку державної реєстрації заповітів та спадкових договорів у Спадковому реєстрі затвердив напередодні уряд.
Як повідомляють у Мінюсті, постанова передбачає, що в умовах воєнного стану посвідчувати заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, які залучені до оборони і відсічі збройної агресії іноземної держави, зможуть не тільки нотаріуси, а й командири (начальники) цих формувань (органів) та інші уповноважені таким командиром (начальником) особи.
Так, після засвідчення заповіту уповноважені особи повинні надіслати документ через Генеральний штаб Збройних Сил України, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган до Міністерства юстиції чи його територіального органу, щоб нотаріус зміг зареєструвати його у Спадковому реєстрі.
У свою чергу територіальне представництво має передати отриманий заповіт на реєстрацію масимум через два дні після отримання, а нотаріус зареєструвати його у Спадковому реєстрі не більше, ніж через три дні після надходження документу.
Зазначимо, що значно раніше командири отримали право укладати шлюб своїх підлеглих. Більше того, на час дії воєнного стану військовослужбовцям не обов’язково бути фізично присутніми під час реєстрації шлюбу.