UA / RU
Підтримати ZN.ua

Укладати угоди на розробку військової техніки і закуповувати серійні зразки повинні профільні підрозділи ЗСУ — експерт

Такий підхід зводить до мінімуму появу "молотів", "тритонів" чи іншого ширвжитку.

Укладати угоди на розробку військової техніки (дослідно-конструкторські роботи) і закуповувати серійні зразки мають профільні підрозділи ЗСУ, повноваження та штати яких слід розширити за рахунок скорочення міністерських "посередницьких" підрозділів. До прикладу: Центральне бронетанкове управління повинно безпосередньо працювати з розробниками і виробниками бронетехніки, артилеристи - з розробниками й виробниками артилерійського озброєння, флот - із суднобудівниками і т.д. Вони, як ніхто інший, зацікавлені у найшвидшому оснащенні якісною технікою та озброєнням своїх підрозділів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Зварич, заступник директора ТОВ "Інженерна група "Арей". На її думку, такий підхід зводить до мінімуму появу "молотів", "тритонів" чи іншого ширвжитку.

"І, до речі, сприятиме й кооперуванню підприємств, відновленню виробництва номенклатури деталей та комплектуючих вітчизняного виробництва. І тут висновок простий: планування потреб та розвитку військової техніки має бути систематизованим і організованим за прозорою системою "виробник-користувач" із негайною ліквідацією посередницьких лавочок у самому міністерстві", - зазначає експерт.

Докладніше про необхідність реформування системи оборонних замовлень читайте у статті Світлани Зварич ""Оборонка" чекає наказів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".