UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорські громади просять Орбана підтримати вступ України до ЄС

Відповідного листа вони надіслали Орбану та Мішелю.

Лідери угорських громад Закарпаття звернулися до голови Європейської ради Шарля Мішеля та прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з проханням підтримати початок переговорів про вступ України в ЄС, повідомляє Європейська правда із посиланням  на текст звернення.

Автори документу наголошують, що Україна за останній рік продемонструвала значний прогрес у виконанні рекомендацій Європейської комісії щодо забезпечення прав національних меншин, а ухвалений Верховною Радою законопроєкт суттєво відображає інтереси національних меншин і користується повною підтримкою громад.

«Ми, представники угорської національної спільноти Закарпаття, звертаємося до Вас з великою надією та проханням щодо підтримки рішення щодо відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі, запланованого на 14-15 грудня 2023 року», – йдеться у зверненні.

Представники угорських громад також закликали усіх лідерів держав-членів ЄС продовжувати підтримувати Україну на шляху євроінтеграції.

«Цей поступ у забезпеченні демократії та прав національних меншин є невід'ємною частиною Копенгагенських критеріїв членства, і ми віримо, що Україна заслуговує на підтримку її зусиль у цьому напрямку», – наголосили автори.

Звернення підписане головою Берегівської міської територіальної громади Золтаном Бабяком, головою Берегівської районної ради Карлом Резешем, головою Демократичної спілки угорців України (УМДС) Ласло Зубаничем, головою «Фундації україно-угорського регіонального розвитку молоді» Йосипом Резешем та депутаткою Закарпатської обласної ради Юдітою Петеї.

Читайте також: Депутатка Закарпатської облради "віддала" всю область Угорщині

Серед підписантів відсутній лише лідер Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Ласло (Василь) Брензович, який вже кілька років перебуває в Угорщині, а в Україні проти нього порушено кримінальну справу. Він є фігурантом  кримінального провадження щодо причетності угорського фонду «Еган Еде»  до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. 

Йдеться про створення злочинної схеми фіктивності виконання підрядних робіт конкретними підприємцями на замовлення даного фонду, привласнення фігурантами виділених грошей, ведення подвійної бухгалтерії, а також використання виділених Угорщиною коштів на шкоду держаній безпеці України.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто після зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою заявив, що не змінив думки щодо рішень про Україну на саміті ЄС.

Раніше журналіст і експерт Паризького інституту політичних досліджень Александр Харст у статті для The Guardian писав, що Євросоюзу не варто задобрювати Орбана в питанні України, є інший вихід. Зокрема, замість того, щоб постійно піддаватися шантажу з боку Будапешта, автор радить звернути увагу на статтю 7 угоди про ЄС. Ця стаття дозволяє призупинити членські права держави-члена, якщо вона «серйозно і вперто порушує принципи, на яких заснований ЄС».