Вибух вранці 8 жовтня пошкодив Кримський міст та зруйнував приблизно 250 м двох із чотирьох проїзних частин автомобільної частини мосту. Ймовірно транзит деяких транспортних засобів двома іншими проїжджими частинами відновлено, але пропускна здатність буде серйозно знижена. Так само як і невідомий ступінь пошкодження залізничного переїзду, але будь-яке серйозне порушення його пропускної здатності, ймовірно, матиме значний вплив на і без того напружену здатність Росії підтримувати свої сили на півдні України, зазначають в розвідці Міністерства оборони Великої Британії.
Залізничний переїзд на Кримському мосту було відкрито для вантажних перевезень лише в червні 2020 року, але лінія відіграла ключову роль у переміщенні важкої військової техніки на південний фронт під час вторгнення.
«Цей інцидент, ймовірно, сильно торкнеться президента Путіна. Це сталося через кілька годин після його 70-річчя, він особисто спонсорував і відкрив міст, а підрядником його будівництва був його друг дитинства Аркадій Ротенберг», - зазначають аналітики.
Також останніми місяцями колишній охоронець Путіна, а нині командувач Нацгвардією Росії Віктор Золатов, публічно запевняв у безпеці мосту.
Нагадаємо, вранці 8 жовтня на Кримському мосту спалахнула пожежа. За версією антитерористичного комітету РФ, там нібито підірвали вантажівку, внаслідок чого зайнялися сім паливних цистерн залізничного складу. Президент РФ Владімір Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "НП" на цьому об'єкті, який є для нього особливо цінним.
У ЗМІ згодом з'явилася інформація, що за цим стоїть Служба безпеки України. Та в СБУ цього не підтвердили, але й не спростували.
Як відреагує Путін на цей удар, який має зачепити і особисті почуття, адже міст у Керченській протоці вважається одним із його найбільших досягнень? Ядерний удар чи замовчування поразки, як це було з потопленням крейсера «Москва»? Читайте у статті Валентини Самар та Микити Панасенка «Війна і Крим».