UA / RU
Підтримати ZN.ua

Участь "Оппоблока" і сталіністів на урочистостях у Парку Слави обійшлася без особливих провокацій

В опозиційних мітингах взяли участь кілька тисяч чоловік.

© @AndreyBasevich
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Андрій Басевич
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Андрій Басевич
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Андрій Басевич
© @Zoreslav4yk
Синоптики пообіцяли помірно теплу погоду в офіційний вихідний 9 травня
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Макс Кудимець
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Макс Кудимець
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Макс Кудимець
© Hromadske.TV
9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Hromadske
© Hromadske.TV
9 травня в Києві, "Опозиційний блок". Фото: Hromadske

9 травня в Києві, ліві сили. Фото: Макс Кудимець

Урочистості з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня зібрали представників різних політичних і суспільних течій.

Незважаючи на те, що серед присутніх більшість продемонстрували прихильність політиці декомунізації, взявши участь у чествованиях з символами квітки маку, опозиціонери до чинної влади теж зібрали кілька тисяч чоловік.

"Опозиційний блок" скликав свій мітинг в центрі Києва - у Європейській площі і Арки дружби народів. Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", в ньому взяли участь кілька тисяч осіб. На польовій кухні подавали гречану кашу з тушонкою.

Коли вони дійшли до пам'ятника Невідомому солдату, деякі присутні скандували "Ганьба регіоналам". Главі "Опозиційного блоку" Юрію Бойку задали питання, скільки заплатили тисячам учасників, на що сказав, що "всі прийшли безкоштовно".

Взяли участь у покладання квітів до пам'ятника та шанувальники диктатора СРСР Йосипа Сталіна. Група людей з його та іншими символами в кільці правоохоронців пересувалася по Парку Слави. Люди навколо намагалися не пропустити і вимагали прибрати портрет Сталіна, проте правоохоронці не втручалися, щоб уникнути провокацій.

Серед "сталіністів" з георгіївськими стрічками була і молодь. За словами фотокореспондента Андрія Басевича, молода дівчина давала інтерв'ю російським ЗМІ, критикуючи нинішній курс України. Були й зовсім маленькі діти.

За спостереженнями Басевича, ряд дрібних провокацій і словесних перепалок відбувався на грунті того, що у деяких людей більш молодого покоління були прикріплені георгіївські стрічки. Також повідомлялося, що стрічки продавалися прямо в парку, їх можна було придбати за 3 гривні.

По відношенню до ветеранів з георгіївськими стрічками провокацій не було.

Комуністи прийшли покладати квіти до пам'ятника без портретів, зате з прапорами України, КПУ і з прапором Перемоги.

В Парк Слави також прийшли близько 20 представників прогресивної соціалістичної партії на чолі з лідером Наталією Вітренко. Всі вони були з георгіївськими стрічками і з партійними прапорами. Вітренківці пройшли в щільному кільці правоохоронців, деякі перехожі вступали з ними в словесні перепалки.

Читайте також: Порошенко: 9 травня в Україні завжди буде вихідним, але вже не російським

У рамках урочистих заходів з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня Порошенко і головне керівництво країни вже поклали квіти до могили Невідомого солдата в парку Слави.

Після покладання квітів прозвучав гімн України під постріли почесної варти. Завершилася церемонія проходженням військовослужбовців роти почесної варти.

Потім вище керівництво країни і всі учасники церемонії відбули до Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни".

Також пройшов парад оркестрів різних країн світу.