Учасники торгової блокади ОРДЛО, які також мають намір блокувати товарне залізничне сполучення з Росією, в неділю, 12 березня, безуспішно намагалися встановити опорний пункт на гілці Куп'янськ-Сортувальний.
Як повідомляє прес-служба ГУ НПУ в Харківській області, близько 14:00 "група радикально налаштованих осіб" встановила намет ыз пунктом спостереження на території залізничної станції, щоб не пропускати рух потягів з вугіллям із Росії.
Близько 500 осіб вийшли на акцію проти блокади, яку перед цим анонсувала місцева профспілка залізничників. У поліції вказали на присутність серед противників блокади "представників громадськості, депутатів місцевих рад та ветеранів АТО".
Громадський порядок на місці охороняли близько 100 співробітників правоохоронних органів. Після спілкування з поліцією і противниками блокади активісти згорнули намет і покинули територію залізничної станції.
У той же час, у "Штабі блокади торгівлі з окупантами повідомили, що спостережну групу, що складається з представників "Внутрішнього корпусу" батальйонів "Айдар" і "Донбас", а також добровольців ОУН, противники блокади зустріли вигуками "майдануті", "фашисти" та "бандерівці".
На підтвердження своїх слів у штабі опублікували відео з місця подій.
"Через чисельну переваги "тітушок" і поліції, неможливості народних депутатів прибути на місце, було прийнято рішення встановити редут у Куп'янську під назвою "Вільна Україна" наступного тижня, заручившись підтримкою патріотичної громадськості", – сказано в повідомленні штабу, поширеному ввечері в неділю, 12 березня.
Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО, серед яких народні депутати Семен Семенченко, Тарас Пастух та Володимир Парасюк заявили про початок блокади переміщення залізницею товарів через лінію розмежування з окупованими районами Луганської та Донецької областей. "Штаб блокади торгівлі з окупантами" перекрив рух потягів на ділянці Гірське – Золоте, в Бахмуті і на станції Фенольна.
Пізніше "Штаб блокади торгівлі з окупантами" заявив про початок блокування товарного залізничного сполучення із РФ. 4 березня був встановлений "редут" на станції "Конотоп" у Сумській області.