UA / RU
Підтримати ZN.ua

У зоні ООС загинув український військовий, ще троє бійців поранені

Бойовики гатили із заборонених артилерії і важких мінометів.

Бойовики російсько-окупаційних військ у суботу, 27 червня, 12 разів обстріляли українські позиції в Донбасі із заборонених Мінськими домовленостями артилерії і важких мінометів, протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) і піхотного озброєння.

Поблизу Верхньоторецького та Широкиного, а також двічі неподалік Водяного, що на Донеччині, російські найманці відкривали вогонь з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Оборонці Авдіївки потрапили під ворожий вогонь зі 122-мм артилерійських систем, мінометів калібру 120мм, ручних протитанкових гранатометів і кулеметів великого калібру.

Згодом окупанти активізувались неподалік Гранітного, вдаривши по українських захисниках з 82-мм мінометів і ПТРК. Не було тиші і біля Мар’їнки – тут ворог неодноразово відкривав вогонь з гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів.

У районі Світлодарська, що на Луганщині, бойовики використали станкові протитанкові гранатомети, а по українських військових у Кримському випустили міни 120-го калібру.

Оборонців Оріхового терористи накривали вогнем зі станкових протитанкових гранатометів, автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів. Обстріли з автоматичних станкових гранатометів також зафіксовано на підступах до Новотошківського.

Унаслідок ворожих обстрілів один захисник України загинув, ще троє бійців дістали поранення.

«Підрозділи Об’єднаних сил своєчасно реагували на ворожі збройні провокації та прицільним вогнем по позиціях противника змушували його відмовитися від продовження обстрілів», - повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Від початку доби 28 червня російсько-окупаційні війська один раз обстріляли захисників Миронівського (Луганська область) із заборонених 82-мм мінометів, втрат серед українських військових немає.

Аби придушити ворожі провокації, військовослужбовці Об'єднаних сил застосували чергові вогневі засоби, ситуація на сході України залишається контрольованою.

Читайте також: Чотири вертикалі: в розвідці детально розповіли, як Росія керує окупованим Донбасом

Нагадаємо, 20 травня підконтрольні Кремлю адміністрації ОРДЛО заявили про приведення окупаційних військ у повну бойову готовність через нібито «провокації з боку ЗСУ». За тиждень, після засідання Тристоронньої контактної групи, на якому обговорювалася, зокрема, деескалація в Донбасі, представник Росії Борис Гризлов заявив, що вона «неможлива без поступок Києва».

Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Низка безперервних убивств українських військових на східному фронті набула безпрецедентно загрозливого характеру. З часів Іловайська й Дебальцевого – це новий пік, просто він за формою інший.

Як Україні використати коронавірусну паузу для зміцнення оборонного потенціалу країни, читайте у статті Валентина Бадрака «Оборонний потенціал країни: як його розвинути».