У зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донеччині в неділю, 1 грудня, загинули двоє українських військовослужбовців. Смертельні поранення вони отримали під час протидії ворожій ДРГ, підірвавшись на невідомому вибуховому пристрої, повідомляє прес-центр штабу ООС.
"Сьогодні, диверсійно-розвідувальна група збройних формувань Російської Федерації здійснила спробу проникнення у тил позицій Об'єднаних сил. З метою перекриття шляхів висування та можливого відходу ворожих диверсантів командиром підрозділу, що виконує завдання на Донеччині, було застосовано черговий резерв. Під час виконання цього бойового завдання на невідомих вибухових пристроях підірвалися два українських військовослужбовця. На жаль, внаслідок вибухів наші воїни отримали поранення несумісні з життям і померли на місці підриву", - повідомили в штабі.
Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.
У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 35 українських військовослужбовців.
Уже 26 червня, ще до узгодження "перемир'я",українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.
З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада відбулося розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.
Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".