Троє українських військовослужбовців отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції за минулу добу, повідомив спікер Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник.
"За минулу добу внаслідок бойових дій жоден український солдат не загинув, троє отримали поранення", - зазначив він.
За словами Мотузяника, двоє військових отримали поранення в районі Авдіївки і Водяного, внаслідок артобстрілу бойовиків. Ще один військовий отримав поранення в районі Новоселівки-2 – він підірвався на розтяжці.
Спікер також відзначив зниження кількості обстрілів з боку бойовиків за минулу добу. Але вони продовжують застосовувати заборонене Мінськими домовленостями крупнокаліберне озброєння.
За словами Мотузяника, на луганському напрямку за добу не зафіксовано жодної провокації.
На донецькому напрямку напружена ситуація зберігалася в районі Донецького аеропорту, Луганського та Горлівського периметра. В районі Авдіївки і Новгородського бойовики в денний час використовували легке озброєння і БМП. У нічний час вони випустили 15 мінометних мін в районі смт Верхнєторецьке, і влаштували два обстріли з артилерії калібром 122 мм та 152 мм, випустивши 95 артснарядів.
На маріупольському напрямку в районі Широкіного бойовики відкривали вогонь з артилерії калібром 152 мм і танків. Також були зафіксовані мінометні обстріли в районі Красногорівки і Чермалика. Всього бойовики випустили по позиціях бійців ВСУ 30 артилерійських і 59 мінометних снарядів. В районі Новотроїцького працював ворожий снайпер.
За добу в зоні АТО зафіксований проліт семи безпілотників.
На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада голови МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.