UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Золоте до ветеранів-добровольців приїхала поліція

Активісти стверджують, що не вивозили із селища особисту зброю.

Ситуація у Золотому на Луганщині загострюється, до ветеранів і добровольців російсько-української війни приїхала поліція. Відео візиту правоохоронців активісти оприлюднили у спільності "Останній блокпост. Ні капітуляції" у Facebook.

"Просто зараз до групи ветеранів у селищі Золоте приїхали близько 20 поліцейських з автоматичною зброєю під приводом "перевірки" - намагалися обшукати автівки та особисті речі бійців", - йдеться у повідомленні.

Згодом правоохоронці поїхали, добровольці припустили, що для того, аби поінформувати начальство. Активісти ж наголосили на готовності "стояти до кінця".

Своєю чергою у Нацполіції в Луганській області повідомили, що правоохоронці працюють у Золотому-4 та Катеринівці для "забезпечення безпеки місцевих жителів і проведення профілактичної роботи, зокрема щодо дотримання правил проїзду блокпостів".

Ввечері у неділю, 27 жовтня, заступник голови Національної поліції України Вадим Троян повідомив, що ветерани та добровольці під супроводом поліції вивезли із селища власну зброю, якою володіють легально. Але самі залишилися у Золотому протестувати проти розведення військ, яке вважають капітуляцією у війні з Росією.

Згодом представник "Національного корпусу" Денис Янтар заявив, що інформація про роззброєння активістів є перебільшеною.

"Вчорашня заява поліції про те, що ветерани вивезли зброю з Золотого, є натягнутою інформацією. Певні компроміси були, але вони надто перебільшені. Наша зброя у наших людей залишається. Якщо потрібно, то ми з нею на позиції в Золотому можемо повернутися", - наголосив він в ефірі телеканалу "Наш".

Нагадаємо, 26 жовтня президент Володимир Зеленський приїхав до Золотого у межах робочої поїздки в Луганську область. На цій ділянці має розпочатися узгоджене в Мінську розведення сил і засобів, проти нього виступають ветерани та добровольці АТО, які вважають розведення капітуляцією. Вони ж оприлюднили в Facebook відео суперечки голови держави з одним із них.

"Я прийшов тобі сказав, ви зброю відведіть. Ти мені переводиш стрілки. Ти мені взагалі не можеш жодних ультиматумів озвучувати... Послухай, я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь", - сказав Зеленський. Добровольця, з яким сперечався гарант, звуть Борис Ганза. Він пішов на фронт у 18 років, у 2014-2017 роках брав участь в боях під Іловайськом, Мар'їнкою, Широкіним і Маріуполем.

У штабі операції Об'єднаних сил наполягали на тому, що озброєні ветерани та добровольці знаходяться в Золотому незаконно, оскільки не є чинними представниками силових відомств чи Збройних сил України і не уповноважені перебувати та діяти в районі проведення ООС.

Підготовка до розведення військ біля Петрівського (Донеччина) та Золотого (Луганщина) – не перша спроба досягти сталого точкового розведення на лінії розмежування в Донбасі. Однак після вдалого початку бойовики повертаються на власні позиції, а у Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ.

Докладніше про чергову спробу розведення та її наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".