UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЗМІ назвали імена депутатів, яких ГПУ перевіряє через декларації

Опубліковані судові рішення стосуються дев'яти парламентарів.

Державній фіскальній службі України за клопотанням Генеральної прокуратури доручили перевірити сплату податків дев'ятьма народними депутатами.

Як повідомляє "Українська правда", посилаючись на власні джерела в правоохоронних органах та рішення Печерського райсуду від 16 січня, в даний момент за клопотанням ГПУ, який веде розслідування можливого ухилення депутатами від сплати податків (ч. 3 ст. 212 ККУ), опубліковані судові рішення щодо дев'яти народних обранців.

До списку увійшли, зокрема, Олесь Довий, Євген Бакулін, Андрій Лозовий, Юрій Солод, Борислав Розенблат, Сергій Рибалка, Олександр Горбунов, Віктор Романюк та Геннадій Бобов.

Так, Олесь Довгий (група "Воля народу") задекларував активів на 54,7 млн грн. В ГПУ, в той же час, стверджують, що за даними податкової служби, в 1998-2005 роках Довгий офіційно заробив лише 11,8 млн грн. Крім цього, в 2015 році він придбав корпоративні прав наа ПП КВ "Менеджмент" за 15 млн грн., задекларував картини і наручні годинники без зазначення їх вартості.

Депутат від БПП Борислав Розенблат задекларував майже 109 млн грн. В ГПУ, однак, стверджують, що у 1998-2015 рр. ним було сплачено податків лише з 3,3 млн грн.

Член фракції "Опозиційний блок", екс-голова правління НАК "НАфтогаз" Євген Бакулін задекларував активів на загальну суму 42,4 млн грн, будинок за 5,4 млн грн, а також два автомобілі, вартістю близько 2,5 млн грн. При цьому, за інформацією ГПУ, у 1998-2005 рр. ним було сплачено податків лише з 13 млн грн доходів.

Перевірка торкнеться депутата Андрія Лозового (заступник голови парламентської фракції РПЛ), який задекларував готівкою 150 тис євро, 50 тисяч доларів, 800 тис гривень і перелік з 25 об'єктів цінного рухомого майна. Відзначається, що в податковій службі інформація про доходи Лозового з 200 року відсутня – є лише дані за 2015 рік, які стосуються його депутатської зарплати у 69,5 тис грн., а також 80,5 тис. грн, отриманих на виконання депутатських повноважень.

Ще один "радикал", якого торкнеться перевірка – депутат Сергій Рибалка, який у 1999-2015 рр. задекларував понад 49 млн грн, але при цьому, сплатив податки тільки з 16 млн грн доходу.

ГПУ хоче перевірити Олександра Горбунова ("Народний Фронт"), який задекларував активів на 12 млн грн. У податкової є інформація лише про 1,2 млн грн його доходу.

Віктор Романюк буде підданий перевірці, оскільки задекларував понад 15 млн грн готівкою, але з 1998 по 2015 році сплатив податків тільки з 1,4 млн грн.

Юрій Солод ("Оппоблок") задекларував майже 35 млн грн і квартиру за 8 млн, однак офіційно з 1998 по 2015 рік заробив близько 3 млн грн.

Нарешті, Геннадій Бобов з групи "Відродження" вказав у декларації 100 млн грн, 2,5 млн доларів і 1,8 млн доларів своєї дружини. За інформацією ДФС, в 1998-2015 рр .. Бобів заробив 118,7 млн грн.

Раніше повідомлялось, що Генеральна прокуратура розпочала розслідування можливого ухилення від сплати податків п'ятьох депутатів Верховної Ради.

Зокрема, ГПУ проведе податкову перевірку депутата Олександра Супруненка та В'ячеслава Константиновського (обидва - позафракційні), Руслана Демчака (фракція "Блок Петра Порошенко"), Геннадія Бобова (група "Партія "Відродження") та Нестора Шуфрича (фракція "Опозиційний блок").

В листопаді минулого року генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що Генеральна прокуратура України має намір ініціювати перевірку сплати податків народними депутатами України, що задекларували понад 100 тисяч доларів готівкою.