В Офісі президента України Володимира Зеленського 1 жовтня заявили про необхідність визначення причин масштабного поширення пожеж у Луганській області.
Також у Зеленського говорять про необхідність оперативного надання допомоги постраждалим від пожеж і звертають увагу народних депутатів на необхідність при узгодженні проєкту держбюджету на 2021 рік врахувати потребу в збільшенні витрат на сектор оборони і безпеки держави, йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті президента в четвер.
"За минулу добу в регіоні зафіксовано більше сотні вогнищ вогню. Через сильний поривчастий вітер пожежі швидко поширювалися. Вже вдалося загасити десятки вогнищ загоряння. Станом на даний момент сил і засобів для ліквідації пожеж вистачає", - йдеться в повідомленні.
В ОПУ відзначили, що є загиблі і госпіталізовані з отруєнням чадним газом, тому вкрай важливо встановити причини лиха.
"Потрібно чітко встановити причини такого масштабного поширення вогню", - підкреслюють в Офісі президента.
В Офісі додають, що взяли до відома повідомлення генпрокурора України Ірини Венедиктової про кримінальні виробництва, розпочаті за фактом пожеж.
"Враховуємо також інформацію про провокаційні обстріли, які могли здійснюватися з тимчасово окупованої території нашої держави незаконними збройними формуваннями і які могли спричинити принаймні частина з цих пожеж в таких погодних умовах, які є в ці дні на лінії розмежування", - відзначають в ОПУ.
"Уряд запропонував таке збільшення. Зокрема, додаткові кошти планується направити для Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Працівники саме цієї служби займаються порятунком людей. Заклики до економії за рахунок, серед іншого, наших рятувальників, а разом з ними - і всього сектора безпеки, які вже неодноразово звучали в парламенті, розцінюємо як особливо безвідповідальні і цинічні, що можуть тільки нашкодити державі. Вважаємо, що представники законодавчої та виконавчої гілок влади повинні працювати спільно і виключно раціонально для того, щоб держава була завжди готовою ефективно реагувати на всі можливі ситуації надзвичайного характеру ", - підкреслили в Офісі президента.
В результаті масштабних пожеж в Луганській області станом на ранок четверга, 1 жовтня, загинули чотири людини, десять постраждалих були госпіталізовані, евакуйовано 120 осіб.
У ДСНС повідомили, що за минулу добу уздовж лінії розмежування виникло 6 масштабних пожеж.
"За попередніми оцінками орієнтовна площа пройдена вогнем становить близько 9,3 тис. Га", - йдеться в ранковій зведенні на сайті ДСНС в четвер.
Найбільш складна обстановка склалася від Станиці-Луганській до Сєвєродонецька, де лісові пожежі набули загрозливого характеру для 22 населених пунктів (Болотіна, Станиця-Луганська, Вільхова, Малинове, Піщане, Ніжньотепле, Артема, Геївка, Лобачеве, Трьохізбенка, Кряківка, Капітанове, Муратово, Осколонівка, Боброве, Борівське, Воронове, Сиротине, Метьолкіне, Сєвєродонецьк, Байдівка, Половинкине).
Прокуратурою області порушено кримінальні виробництва за ч.1, 2 ст.270 КК України (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки).
У пресцентрі операції Об'єднаних сил повідомили, що за добу 30 вересня російські найманці на Донбасі 11 раз порушили режим припинення вогню, поранення отримав український військовослужбовець, а з початку доби 1 жовтня зафіксовано один обстріл в районі Станиці Луганській.