UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського заявили про покращення ситуації з коронавірусом в Україні

В ОПУ стверджують, що рівень шпиталізації українців із COVID-19 знижується. У МОЗ напередодні наводили зовсім інші дані.

Попри зростання кількості нових випадків коронавірусу, епідеміологічна ситуація в країні покращується, повідомляє пресслужба Офісу президента України за підсумками селекторної наради у Володимира Зеленського.

«Попри зростання в Україні у червні кількості інфікованих коронавірусом, динаміка перебігу пандемії стабілізується», - доповів президентові прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Статистика МОЗ щодо активних хворих та рівня госпіталізації також демонструє стабілізацію поширення коронавірусу в Україні, повідомили в ОПУ. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов додав, що відсоток хворих медиків також знижується – зараз він на рівні 6%.

Водночас на брифінгу 5 липня Степанов заявляв, що кількість ушпиталених «важких» пацієнтів із COVID-19 зростає, що викликає занепокоєння МОЗ.

Сам Зеленський поцікавився дотриманням карантинних заходів у громадських місцях, закликавши приділити ретельну увагу цьому питанню. Водночас сам гарант, перебуваючи у Хмельницькому, порушив карантин та відвідав кав'ярню, за що отримав штраф.

«Зменшення кількості медиків, які заражаються коронавірусом, показує, що всі старання влади щодо захисту медичних працівників на передовій були правильними й мають результат… Тепер таку ж ретельну увагу треба приділяти громадським місцям. Наприклад, ресторанам, кафе чи клубам. Треба вимагати від них відповідальності перед їхніми клієнтами», - додав він.

У відповідь Національна поліція повідомила, що перевіряла роботу клубів після 22:00, закрила працюючі розважальні заклади та склала відповідні протоколи.

За словами правоохоронців, лише Харків і Львів чітко заборонили функціонування розважальних закладів після 22:00. Водночас у Херсонській і Сумській областях взагалі не визначено умов для роботи таких закладів після 22:00.

У Міністерстві внутрішніх справ пообіцяли ретельніше контролювати роботу цих закладів, щоб зменшити ризик зараження громадян коронавірусом.

Читайте також: Про загрозу коронавірусу в Україні знали ще в січні – секретар РНБО

Як повідомлялося, 5 липня в Україні вперше за останній місяць суттєво знизився показник захворюваності на коронавірус – 543 випадки замість 800-900. 6 липня Міністерство охорони здоров’я дозволило послабити карантин у Києві, а також у Львівській та Чернівецькій областях.

17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.