Встановлені на Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві декорації нібито повинні були проілюструвати різні періоди української історії, через які країна пройшла шляхом здобуття власної незалежності, заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров в ефірі телеканалу «Україна 24». При цьому чи були дозволу на встановлення декорацій Никифоров не знає.
«Це декорації для трансляції під час Дня Незалежності. Там мала пройти людина з камерою і зняти їх, ніяких масових акцій не передбачалося. Після Дня незалежності їх би прибрали. У мене немає інформації, чи були там дозволи на установку декорацій», - заявив Никифоров.
За його словами, крім епохи СРСР, інсталяція мала проілюструвати побут козацької та царської епохи, а також періоду Другої світової війни.
«Те, що я подивився в ЗМІ, почитав у Фейсбуці. Кажуть, що це якесь провокування ностальгії за Радянським Союзом. Що ми прославляємо автомати з газованою водою, морозиво по 50 копійок. Це ж зовсім не про те. Це декорації до телевізійної трансляції на День незалежності. Там є всі епохи, через які Україна пройшла, щоб цей День незалежності мати можливість відсвяткувати», - додав прессекретар президента.
Никифоров додав, що попри всі звинувачення в бік Офісу президента, які звучать через установку інсталяції, усіма технічними питаннями, зокрема, встановленням декорацій до Дня незалежності, займається відповідний організаційний комітет.
«Чи були дозволи чи ні, зараз будемо з'ясовувати. Але це точно не до Офісу президента. Ось такі технічні моменти, як декорації до Дня незалежності, це все-таки організаційний комітет. У розробці якихось ідей ОП бере участь, але точно не в дизайні декорацій», - підсумував Никифоров.
Водночас «Українській правді» в Офісі президента також повідомили, що до Дня Незалежності на Алеї Героїв Небесної Сотні планувалося провести екскурс історією України, однак після хвилі громадського обурення в ОПУ пообіцяли, що «творчу концепцію переглянуть».
На Алеї Небесної Сотні в Києві встановили декорації до святкування 30-річчя Дня Незалежності. Інсталяцію звели навпроти портретів загиблих під час Революції Гідності активістів.
У Національному музеї Революції Гідності заявили, що їх про облаштування алеї повідомили усно. При цьому додали, що проведення таких заходів дає згоду на КМДА. Правда, Віталій Кличко каже, що місто ніяких дозволів не давало.